str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

5 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Rozliczenie podatku od osob fiz. za bilet miesieczny pracownika...
 
Odp: Odp: Rozliczenie podatku od osob fiz. za bilet miesieczny pracownika...
Autor:  Gość portalu: Ada Odpowiedz na list
Data: 2003-12-17 10:46 Odpowiedz cytując
 
Zgoda tak jest teraz zgodnie z ustawa o PDOF. Ale firma finansowala te bilety od 1999r. pracownikom, ponosila w pelni ich koszty zakupu az do pazdziernika 2003 - do momentu przyjscia nowej ksiegowej. Natomiast prezes zaakceptowal moje rachunki tel. - rozmowy sluzbowe z tel. prywatnego za 3-mce roku 2003 (sty, lu, marz). A teraz w listopadowej pensji nowa ksiegowa wrzucila to wszystko do mojego wynagrodzenia i opodatkowala. Niezbyt mila niespodzianka na swieta... Pytanie czy mogla to zrobic bez mojej zgody? W koncu niepisane zasady w firmie byly zupelnie inne...Moje wynagrodzenie w umowie jest na nizsza kwote. W regulaminach pracy i wynagradania nie ma wzmianki o biletach m-cznych.Czy firma moze nadal kontynuowac swoja polityke finansowania biletow ponoszac koszty w 100% bez wrzucania tego w wynagrodzenie pracownika? Jaki sa wtedy konsekwencje dla firmy, gdyby pozostala przy starych zwyczajach? Prosze o opinie - dzwonilam do PIP - zdania sa podzielone. Jak na razie 2:1 na moja korzysc, ze postapila nieslusznie z pracownikiem. Ale ciagle mam watpliwosci, dlatego kazda opinia jest dla mnie cenna. Z gory dziekuje za pomoc!
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Rozliczenie podatku od osob fiz. za bilet miesieczny pracownika... (Gość portalu: Ada, 03-12-10 23:58)
 
· Odp: Rozliczenie podatku od osob fiz. za bilet miesieczny pracownika... (Gość portalu: AA, 03-12-11 17:29)
 
· Odp: Odp: Rozliczenie podatku od osob fiz. za bilet miesieczny pracownika... (Gość portalu: Ada, 03-12-17 10:46)
 
· Odp: Rozliczenie podatku od osob fiz. za bilet miesieczny pracownika... (Gość portalu: A., 03-12-19 18:42)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009