str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

19 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: odliczenie od podatku zakupionego komputera
 
Autor:  Gość portalu: Ryszard Odpowiedz na list
Data: 2003-11-15 19:42 Odpowiedz cytując
 
Z żoną pracujemy na umowę o pracę ( na stałe ) i zamierzamy kupić sobie komputer, który przydałby się nam w pracy. Ja pracuję w policji a żona jako pracownik socjalny. Czy w rozumieniu ustawy o podatkach:bezpośrednio związanych z wykonywanym zawodem i wykonywaną pracą; mogę odliczyć sobie zakupiony komputer. Czy muszę w jakiś sposób udokumentować powyższe stwierdzenie - bezpośrednio związane z wykonywanym zawodem. Komputer jest nam potrzeby aby na bierząco być doinformowany o ustawach i zarządzeniach,bo praca policjanta i pracownika opiera się na ustawach. Czy mój tok myślenia jest prawidłowy. Na fakturze zakupionego komputera widnieją dwa nazwiska moje i żony więc czy kwotę min. 433,20 zł ( 19 % z limitu 2280 ) może odliczyć każdy z nas?Proszę o pomoc.
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· odliczenie od podatku zakupionego komputera (Gość portalu: Ryszard , 03-11-15 19:42)
 
· Odp: odliczenie od podatku zakupionego komputera (Gość portalu: , 03-11-22 11:20)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009