str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

20 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: przymusowa umowa o pracę?
 
Autor:  Gość portalu: bokis Odpowiedz na list
Data: 2004-01-14 00:11 Odpowiedz cytując
 
Dotychczas pracowałem dla firmy X w oparciu o umowę o współpracy gospodarczej i kierowałem zespołem sprzedażowym. Co miesiąc wystawiałem fakturę VAT i płaciłem minimalną stawkę ZUS. Po 1 stycznia obowiązują doprecyzowane przepisy ustawy o podatku dochodowym, które powodują, że mój pracodawca ze względu na charakter moich usług (zarządzanie zespołem ) nie widzi innej możliwości dalszej współpracy jak w oparciu o umowę o pracy. Dla mnie oznacza to spadek bieżacych przychodów o połowę, bo składkę ZUS proporcjonalna do kwoty wynagrodzenia ( a nie minimalną) odprowadza pracodawca. Wzrasta także zaliczka na podatek dochodowy, bo tracę możliwość uwzględniania bieżących kosztów przychodu. Działalność gospodarczą zarejestrowałem tylko po to żebym mógł podjąć współpracę z pracodawcą.
W obecnej sytuacji traci ona sens.
Wiem, że problem dotyczy wielu "przedsiębiorców" podobnych do mnie, więc może warto zrobić "burzę mózgów" i znaleźć sensowne rozwiązanie?
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· przymusowa umowa o pracę? (Gość portalu: bokis, 04-01-14 00:11)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009