str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

20 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: czy mogę skorzystać z ulgi odsetkowej
 
Autor:  Gość portalu: Aneta Odpowiedz na list
Data: 2004-02-11 08:00 Odpowiedz cytując
 
Witam serdecznie,
W 2003 roku kupiliśmy z mężem dom w zabudowie szeregowej. Dom ten jest w stanie surowym zamkniętym. Inwestycja jest więc jeszcze nie zakończona. Budowę domu rozpoczął w 1998 roku developer, niestety z przyczy finansowych (w ramach rozliczenia zobowiązań) dom ten został odsprzedany innej firmie (która zajmuje się produkcją okien i drzwi) i od tej właśnie firmy my kupilismy dom. Na zakup domu i wykończenie zaciągnęliśmy kredyty w banku (z zaznaczeniem w umowie kredytowej wartości przeznacznej na zakup nieruchomości i wartości przeznaczonej na wykończenie). W roku 2003 zostało przepisane na nas pozwolenie na budowę. Odbiór nastąpi w 2004 roku.
W związku z tym bardzo proszę o odpowiedź na następujące pytanie:
Czy jest jakaś podstawa skorzystania przez nas z jakieś ulgi (budowlanej - kontynuacja inwestycji z 1998 roku (?), odliczania odsetek od kredytu bankowego - wydatki są związane przecież z sfinansowaniem inwestycji majacej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych związanych z budowa budynku mieszkalnego ).
Jakie warunki musimy spełnić, żeby móc korzystać z odliczeń.
Dodam jeszcze, iż ani ja, ani mąż nie korzystaliśmy wcześniej z ulgi budowlanej.
Proszę o pomoc!!!
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· czy mogę skorzystać z ulgi odsetkowej (Gość portalu: Aneta, 04-02-11 08:00)
 
· Odp: czy mogę skorzystać z ulgi odsetkowej (Gość portalu: , 06-07-29 22:16)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009