str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

19 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: podatek od sprzedazy mieszkania
 
Autor:  Gość portalu: Wadi Odpowiedz na list
Data: 2004-03-10 16:27 Odpowiedz cytując
 
Posiadam jedno mieszkanie lokatorskie (które chce sprzedac) i mam na nie kupca. Drugie mieszkanie kupiłam na kredyt i pieniadze ze sprzedazy jednego mieszkania chce przeznaczyc na splate kredytu mieszkaniowego zaciagnietego na drugie - dzieki czemu nie bede musiala placic podatku (10%). Jednak cena sprzedazy przewyzsza kwote kredytu o jakies 30 tys zl.
Czy jesli zawre umowe przedwstepna, dostane zadatek i potem ten zadatek przeznacze na wykup mieszkania lokatorskiego (ktore potem dopiero sprzedam) to czy kwota wydatkowana na wykup bedzie podlegala zwolnieniu z racji wydatkowania na cele mieszkaniowe? Zalozmy ze zadatek w wysokosci 30 tys. przeznaczam na wykup mieszkania, a potem reszte ceny sprzedazy czyli 120 tys na splate kredytu mieszkaniowego zaciagnietego na inne mieszkanie? Czy jesli cena sprzedazy bedzie w sumie wynosila 150 tys. to nie bede zobigowana do zaplaty podatku 10%? Czy jeśli po akcie notarilanym w który sprzedam mieszkanie zloze w US deklaracje to czy US uwzgledni ze czesc kwoty uzyskanej ze sprzedazy tego mieszkania juz wydatkowalam na wykup mieszkania z lokatorskiego na wlasnosciowe (przedłoże odpowiednie dokumenty ze spoldzielni), a reszte wydatkuje na splate kredytu zaciagnietego na kupno innego mieszkania?
A moze macie inny pomysl jak uniknac zaplacenia podatku do nadwyzki ok. 30 tys.? Bede wdzieczna za odpowiedzi.
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· podatek od sprzedazy mieszkania (Gość portalu: Wadi, 04-03-10 16:27)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009