str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

19 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Homologacja a zwrot podatku VAT
 
Autor:  Gość portalu: AnBa Odpowiedz na list
Data: 2004-08-18 22:02 Odpowiedz cytując
 
Witam!
Proszę o pomoc w sprawie zwrotu podatku VAT!
Dnia 18.04.2004 kupiłem do swojej firmy (działalność na zasadzie wpisu do ewidencji, jestem płatnikiem VAT) od innej firmy samochód Wolkswagen Passat kombi rok produkcji 1998 zarejstrowany jako samochód ciężarowy o ładowności 550 kg zarejstrowany na 4 osoby - od sprzedającego nie otrzymałem dokumentu Homologacji. Odpisałem podatek VAt z faktury - US ma jednak wątpliwości czy odpisanie VAT-u nastapiło zgodnie z przepisami. Samochód był zarejstrowany juz w 1998 jako ciężarowy- Urząd Komunikacji w Krakowie - gdzie nastąpiła pierwsza rejestracja- posiada opis zmian i przeróbek samochodu, które pozwoliły zgodnie z obowiazującymi wtedy przepisami zarejstrować samochód jako ciężarowy. Poprzedni właściciel odprowadził VAT z faktury sprzedaży. Urzad Komunikacji w Krakowie jak równiez firmy dokonujące przeróbek w samochodach poinformowały mnie że dokumentu homologacji może wcale nie być gdyż przepisy wtedy obowiązujące nie wymagały przy rejestracji sam. ciężarowego czy też przysposobionego na ciężarowy, takiego dokumentu. Proszę o odpowiedź czy rzeczywiście nie miałem prawa odpisać podatku VAT w sytuacji o której mowa powyżej?
Pozdrawiam
AnBA
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Homologacja a zwrot podatku VAT (Gość portalu: AnBa, 04-08-18 22:02)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009