str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

6 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Spadki i darowizny Art. 16
 
Odp: Odp: Spadki i darowizny Art. 16
Autor:  Gość portalu: AndrzejC Odpowiedz na list
Data: 2004-10-28 19:52 Odpowiedz cytując
 
Chodzi mi o ustawe o podatku od spadkow i darowizn,

"Art. 16. 1. W przypadku nabycia budynku mieszkalnego lub jego części, lokalu mieszkalnego stanowiącego odrębną nieruchomość, spółdzielczego własnościowego prawa do lokalu mieszkalnego oraz wynikających z przydziału spółdzielni mieszkaniowych: prawa do domu jednorodzinnego lub prawa do lokalu w małym domu mieszkalnym:
1) w drodze spadku lub darowizny przez osoby zaliczane do I grupy podatkowej,
2) w drodze spadku przez osoby zaliczane do II grupy podatkowej,
3) w drodze spadku przez osoby zaliczane do III grupy podatkowej, sprawujące przez co najmniej dwa lata opiekę nad wymagającym takiej opieki spadkodawcą, na podstawie umowy zawartej z nim przed organem gminy,
- nie wlicza się do podstawy opodatkowania ich wartości do łącznej wysokości nie przekraczającej 110 m2 powierzchni użytkowej budynku lub lokalu.
... "

Otrzymalismy z mamą mieszkanie wlasnosciowe w spadku po tacie. Ponoc mozemy napisac prosbe o uwzglednienie tego art.16 i odstapienie od placenia podatku za to mieszkanie skoro w nim mama mieszka i mieszkac bedzie. Tylko nie wiem jak taka prosba powinna wygladac. Nie pisuje na codzien do urzedu, a domyslam sie ze powinno to "jakoś" wygladac.
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Spadki i darowizny Art. 16 (Gość portalu: AndrzejC, 04-10-26 20:53)
 
· Odp: Spadki i darowizny Art. 16 (Gość portalu: Danka, 04-10-27 09:38)
 
· Odp: Odp: Spadki i darowizny Art. 16 (Gość portalu: AndrzejC, 04-10-28 19:52)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009