str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

26 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Jak uniknąc płacenia podatku po przyjeździe z UK?
 
Autor:  Gość portalu: emu Odpowiedz na list
Data: 2004-11-17 00:37 Odpowiedz cytując
 
Jak uniknąc płacenia podatku po przyjeździe z UK?
I kiedy, jestesmy zwolnieni z ´dodatkowej doplaty roznicy´ w opodatkowaniu.

Dodatkwe(pomimo placenia podatku w UK) opodatkowanie po przyjezdzie do Polski to całkiem nowy temat, ale wprowadza juz wielu w rozgoryczenie, poniewaz moze sie okazac, ze niewiele zostanie(z powodu roznicy w progach-nie % ale realnych-po przeliczeniu Ł na zł.-kazdy wpadnie w ´najwyzszy´ prog podatkowy-po ostatnich poprawkach prawie najwyzszy;-), a przeciez nikt nie uwzglednia drozszego zycia w UK(oczywiscie sa diety, ale 30diet w ciagu roku-to jakas kpina). US policzy nam tak jakbysmy te pieniadze ´zarobili´ przy o wiele nizszych kosztach zycia i to mnie martwi.
Stad moje kluczowe pytanie: Jak to do cholery obejsc?;)-przepraszam, ze sie unioslem. W jaki sposob?:
1) Wymeldowac sie(co z adresem w paszporcie i prawojeździe itd.)

[[[ustawa o podatku dochodowym mowi o "miejscu zamieszkania", to natomiast jest zdefiniowane w KC Art. 25: "Miejscem zamieszkania osoby fizycznej jest miejscowość, w której osoba ta przebywa z zamiarem stałego pobytu." ]]]

2) Wymeldowac i sprzedac mieszkanie(czy to ma sens?!, jadac nawet na 5lat) 2)Czy jezeli bede pracowal w GB 5 lat(lub 1,5roku) to po przyjezdzie bede musial zaplacic zalegly podatek?-istny absurd przeciez po 5 latach, kto przyjedzie/wroci do Polski majac swiadomosc, ze US puscil go przyslowiowych ´skarpetkach´, a przynajmniej powaznie ´ograniczy´ jego ´oszczednosci´ (jezeli je bedzie mial) -i w cale nie chce mi sie smiac

3) Jak dlugo mam ´byc´ w GB aby nie placic dodatkowego podatku(moja skromna osoba uwaza go za dodatkowy, poniewaz koszty zycia nie sa tozsame, tylko wyzsze, a progi podatkowe po przeliczeniu beda ´realnie´ nizsze-czyli bedac tam bede w najnizszym progu podatkowym, wracajac do Polski ´wpadne´ w najwyzszy) 4)Jak to sie powinno liczyc? Czy jezeli nie przyjade przez 3lata, to bede i tak musial zaplacic podatek-czyli wrocic i zaplacic po kazdym pojedynczym roku, czy po powrocie zaplacic za 3lata? Wiem juz, ze jak wroce/odwiedze Polske to powinienem przed 20 nastepnego miesiaca wplacic zaliczke. Ale jezeli nie wroce(lub wroce/odwiedze Polske, ale nie bede dawal znaku zycia) to czy i tak powinienem skladac coroczne zeznanie podatkowe? Tylko za co-jezeli nie kozystam z dorg/sluzby zdrowia itd. CZY JEDYNYM ROZWIAZANIEM JEST ZRZECZENIE SIE OBYWATELSTWA?!! - niewykonalne, w koncu co bedzie z pszportem . I ostatnie: Jak to robia ci bogaci polacy, ktorzy placa na jakiejs wysepce podatki i nie musza placic w Polsce dodatkowych, a moze trzeba zalozyc firme w GB i wtedy nie bedzie juz sie placilo w Polsce,ale czy na pewno? Niestety moja wiedza nie pozwala odpowiedziec na powyzsze pytania z cala moca i swiadomoscia poprawnosci udzielonej odpowiedzi! Pozwala mi jeno na wtracenie swoich 3 groszy i podzielenie sie swoimi watpliwosciami. Dlatego z gory goraco dziekuje osobie pragnacej podzielic sie swoja wiedza i wiadomosciami, ktore rozwiewalyby powyzsze watpliwosci.
pozdrowienia

http://www.wcip.pl/pliki/0030.pdf

 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Jak uniknąc płacenia podatku po przyjeździe z UK? (Gość portalu: emu, 04-11-17 00:37)
 
· Odp: Jak uniknąc płacenia podatku po przyjeździe z UK? (Gość portalu: Tomek, 04-11-19 10:24)
 
· tak, ale to nie zwalnia ciebie od ´doplat´ (Gość portalu: emu, 04-11-21 05:49)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009