str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

26 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Zmiany w przepisach OC i jak to jest w Polsce z prawem?
 
Autor:  Gość portalu: TO Odpowiedz na list
Data: 2004-12-28 23:31 Odpowiedz cytując
 
30 grudnia 2003r. kupiłem swoje pierwsze autko. 2 stycznia 2004r. zacząłem załatwiać formalności związane z przerejestrowaniem itp. Z uwagi na pewne niejasności Wydział Komunikacji w Szczecie wydał mi jedynie tymczasowe nr rejestracyjne. Tego samego dnia udałem się do agenta ubezpieczeniowego w celu zawarcia polisy OC. Po zapoznaniu się z sytuacją i dokumentami poinformował mnie on, że zgodnie z przepisami, które weszły w życie 1 stycznia 2004r. mogę korzystać z polisy poprzedniego właściciela (wygasała ona dopiero 16 marca 2004r.). Polisę na siebie wykupiłem 2 lutego 2004r. - z chwilą uzyskania docelowych tablic z Wydziału Komunikacji.
Niestety od marca tego roku zaczał mnie nękać Fundusz Gwarancyjny. Z początku od razu z karą, od której się odwołałem. Na to kazali mi dosłać poprzednią polisę i umowę kupna. Po tym ponownie przysłali karę twierdząc, że skoro auto kupiłem w zeszłym roku, to obowiązują mnie poprzednie przepisy. Śmieszne jest natomiast, że wysokość kary jest z tego roku, ponieważ "postępowanie sprawdzające wszczęto w roku 2004". Zatem bardzo mnie ciekawi, czemu nie zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym roku.
Stąd moje pytanie - jak ich przekonać od odstąpienia kary, bo pozostał mi jedynie sąd. Nie czuję się winny, bo działałem zgodnie z obowiązującymi przepisami, które mówią, że można jeździć na polisie zbywcy auta aż do jej wygaśnięcia, chyba że w ciągu 30 dni od daty zakupu osoba ta ją wypowie. Nic takiego nie miało miejsca.
Bardzo proszę o opinie.
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Zmiany w przepisach OC i jak to jest w Polsce z prawem? (Gość portalu: TO, 04-12-28 23:31)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009