str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

20 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Kryterium wyboru "najlepszego FI" - dlaczego 12 m-cy?
 
Autor:  Gość portalu: Marcin Odpowiedz na list
Data: 2005-01-08 09:54 Odpowiedz cytując
 
Witam

Jestem zupełnym laikiem w dziedzinie inwestowania, dlatego proszę o radę na tym forum. Chciałbym zainwestować w funduszu inwestycyjnym na początek niewielką kwotę - 10000 zł., z myślą o umorzeniu części jednostek uczestnictwa za ok. 2-3 lata. Mój wybór padł na fundusz zrównoważony. W zestawieniach podaje się, że "najlepszym funduszem zrównoważonym" jest ARKA. Moje pytanie: dlaczego kryterium wyboru najlepszego zrównoważonego FI jest stopa zwrotu obliczana za ostatnie 12 m-cy (wtedy faktycznie prowadzi ARKA) a nie za 36 m-cy (przecież polecany horyzont inwestycyjny dla zrównoważonych FI to 3 lata, a w zestawieniu za 36 m-cy prowadzi SKARBIEC). Czy takie porównania mają więc sens? Czy ARKA ZRÓWNOWAŻONY to faktycznie najlepsze rozwiązanie dla mnie? Może lepiej inaczej zainwestować te 10000? A może to za mało aby inwestować i zainwestować od razu więcej?
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Kryterium wyboru "najlepszego FI" - dlaczego 12 m-cy? (Gość portalu: Marcin, 05-01-08 09:54)
 
· Odp: Kryterium wyboru "najlepszego FI" - dlaczego 12 m-cy? (Gość portalu: jem, 05-01-09 18:04)
· Odp: Kryterium wyboru "najlepszego FI" - dlaczego 12 m-cy? (Gość portalu: Mario, 05-02-28 14:26)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009