str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

26 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: 7 lat oszukiwany przez ZUS w Przeworsku
 
Autor:  Gość portalu: p.Michał Odpowiedz na list
Data: 2005-01-08 12:46 Odpowiedz cytując
 
Moja sytuacja przedstawia sie nastepująco.Jestem osoba samotna ponad sześćdziesięcioletnia,przewlekle chorą po 4 wizytach w szpitalu na oddziale dla przewlekle chorych.Od 7 lat toczę spór z ZUS-em o poprawne naliczenie mojej renty.W roku 2000 paradoksalnie 11 wrzesnia spotkało mnie wielkie szczęście, sąd wydał "PRAWOMOCNY" wyrok o przeliczeniu renty według moich roszczeń wraz z odsetkami za lata poprzednie.ZUS zakpił z tego wyroku.w pismach ZUS mnie powiadamiał ze wykonuje wyrok sądu a czego w rzeczywistości nie robił(renta wynosiła tyle co przed wyrokiem).Po kilku miesiącach wniosłem sprawę ponownie do sądu.Sąd wydał 2 wyrok zobowiązujacy ZUS do wypłat wedle wyroku pierwszego.Nic sie nie zmieniło aż przez ok. 1,5 roku, do momentu w którym sąd który wydał 2 wyrok sam go póżniej skasował bez przedstawienia jakichkolwiek nowych dowodów(sąd ZUS-wski oddział przemyśl).poniewaz żaden inny sąd nie chciał podjąć się tej sprawy(mam na to dowody w postaci telegramów).I od tego momentu zaczeły sie totalne matactwa i bezprawie(na jednej nawet rozprawie na którą dostałem wezwanie chciano mi wmówić "ŻEBYM SIĘ NIE POWOŁYWAŁ NA 1 PRAWOMOCNY WYROK BO RZEKOMO SĘDZINA SIE WTEDY POMYLIŁA" a gdy zaprotestowałem powiedziano mi "ZE ŻADNEJ ROZPRAWY DZISIAJ NIE BYLO I ŻEBYM ZAPOMNIAŁ".Od tego momentu przestałem wierzyć w cokolwiek.Wniosłem sprawe do Rzecznika Praw Obywatelskich oby w moim imeniu wystąpił do sądu najwyzszego ale odmówił pisząc że nie ma ku temu podstaw prawnych.Nie mam pieniedzy na adwokata,leki...(moja renta w pewnym momencie wynosiła 261zł brutto)
Ale pomijając wyroki sądów na wierzch wyszły inne oszustwa ZUS wobec mojej osoby. Jestem w posiadaniu kilku wyciągów rentowych gdzie w kazdym jest inna wartość podstawy wymiaru.Z powodu mojego coraz bardziej pogarszającego sie stanu zdrowia jestem obecnie na 2 grupie inwalidzkiej.Niedawno zglosiłem wniosek o przejście na emeryture czyli z 70% na 100% i uwaga emeryture dostaję O 8 GROSZY wiekszą niż rente.Niedawno pokazując książeczke ubezpieczniową z wpisaną wysokoscią zarobków usłyszałem od pracownicy ZUS - cytuje "DUPĘ PAN MOŻE SOBIE TYM PODETRZEĆ I TAK PAN NIC NIE DOSTANIE".Mam świadectwa RP-7 których ZUS nie bierzę pod uwagę(raz usłyszałem że to dlatego ze nie mogłem mieć takich zarobków).Sprawe wniosłem do prokuratury i po wcześniejszym wielkim zdziwieniu i poruszeniu prokuratora postępowaniem ZUS i zadeklarowaniem natychmiastowej pomocy, po 2 tygodniach dostaje odpowiedz ZE NIEZGODNE ZE STANEM FAKTYCZNYM NALICZANIE RENTY TO NIE JEST PRZESTEPSTWO. Moja historia jest o wiele dluzsza jak i lista "przekretów" ZUS i nie sposób ich tu wszystkich teraz wymienić. Opisujac to nie bylo moim celem wyzalenie sie a jedynie szukanie pomocy. NIE WIERZE JUZ W POLSKE I POLSKI WYMIAR SPRAWIEDLIWOSCI PROSZE TYLKO KOGOKOLWIEK O WSKAZANIE MI JAKIEJS OSOBY KOMPETENTNEJ LUB URZEDU KTÓRY MOGLBY SIE ZAJAC MOJA SPRAWA.BARDZO CHCIALBYM ROWNIEZ NAPISAC DO STRASBURGA ALBO HELSINEK TYLKO Z UWAGI NA TO ZE JESTEM OSOBA PROSTA NIE ZNAM PROCEDUR ZGLASZANIA SIE DO TAKICH WIELKICH INSTYTUCJI. ŻEGNAM I Z GÓRY DZIĘKUJĘ ZA ZROZUMIENIE.
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· 7 lat oszukiwany przez ZUS w Przeworsku (Gość portalu: p.Michał, 05-01-08 12:46)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009