str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

27 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Czy jest szansa na wcześniejszą emeryturę???
 
Autor:  Gość portalu: Joanna Odpowiedz na list
Data: 2005-01-27 10:22 Odpowiedz cytując
 
Witam wszystkich Forumowiczów

Piszę właściwie w imieniu swojej mamy, której nikt nie chce udzielić odpowiedzi na ważne pytanie - czy ma jakąkolwiek szansę na wcześniejszą emeryturę.
Może opiszę jej sytuację: urodziła się w 1954 roku, posiada 30 letni okres składkowy i nieskładkowy, zaś od 3 lat jest zarejestrowana jako bezrobotna.
Niestety, pracodawca swego czasu wymusił na niej zapisanie się do II filaru. Wiem, że to właściwie uniemożliwia jej starania się o wcześniejszą emeryturę, ale w internecie spotkałam się z opiniami, że jeżeli przynależność do II filaru jest jedyną przeszkodą w uzyskaniu emerytury, wówczas OFE może iść na rękę i anulować umowę.
Moje pytanie brzmi - czy to prawda ? Czy ktoś z Was zetknął się z taką sytuacją ?
Wiem, że przejść na wcześniejszą emeryturę można tylko jako osoba pracująca (o ile dobrze to ujęłam), ale to nie jest problemem - jeżeli byłaby szansa na uzyskanie prawa do wcześniejszej emerytury, na pewno udałoby się mamie znaleźć zatrudnienie na te 6 m-cy. Więc właściwie pozostaje jedynie problem tego II filaru.
Bardzo prosiłabym o wypowiedź kogoś kto orientuje się w tej kwestii. Ja niestety jestem laikiem, zaś w ZUSie Panie niechętnie udzielają jakichkolwiek informacji i porad.
Moja mama jest w trudnej sytuacji, a do wieku wymaganego do normalnej emerytury ma prawie 10 lat. Tym bardziej ważna jest dla niej możliwość skorzystania z wcześniejszych świadczeń.
Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakiekolwiek porady i sugestie

Joanna W.
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Czy jest szansa na wcześniejszą emeryturę??? (Gość portalu: Joanna, 05-01-27 10:22)
 
· Odp: Czy jest szansa na wcześniejszą emeryturę??? (Gość portalu: , 05-01-27 16:56)
 
· Odp: Odp: Czy jest szansa na wcześniejszą emeryturę??? (Gość portalu: Słodka, 05-02-02 12:26)
 
· Odp: Odp: Odp: Czy jest szansa na wcześniejszą emeryturę??? (Gość portalu: RENIA, 05-02-15 23:38)
· Odp: Odp: Czy jest szansa na wcześniejszą emeryturę??? (Gość portalu: ewa, 05-03-15 20:05)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009