str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

25 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Jak nie płacić ZUS. Dla prowadzących działalności gospodarczą.
 
Autor:  Gość portalu: kp Odpowiedz na list
Data: 2005-09-24 23:06 Odpowiedz cytując
 
Spokojnie - i tak nie dla wszystkich. 14 sierpnia pan prezydent podpisał ustawę, która "ukręciła łeb" legalnemu "precederowi" Słynne: działalność gospodarcza + umowa zlecenie. Proste, nie? Teraz vacatio legis i .... Spokojnie jest nowy pomysł, którego ustawodawcy nie rozgryzą przez następnych siedem lat. Tak kochani przedsiębiorcy! Co-niektórzy ćwiczyli temat od jesieni 1998r oszczędzając 500pln/m-c x 12m-cy/rok x 7lat = ...... Plus zyski!!!! Szanowni Państwo! Wtopiliście na koncie bankruta kilkadziesiąt tysięcy złotych. Biedne Państwa księgowe, że się dowiadujecie nie od nich i na dodatek po 7 latach. Żeby z tego choć emerytura była jako taka, ale.... Będzie 650 pln netto dla mężczyzn i ok 500 dla pań (z obydwu filarów). Jeżeli myślisz o emeryturze z trzeciego filara to wiedz, że już i tak jesteś zapóźniony (długo razy mało = krótko razy dużo). Chcesz tysiąc emerytury z III filara? Jestem pewien, że nie wiedziałeś wcześniej, że należy nazbierać 215 tys pln (mężczyzna) lub 260 tys pln (kobieta). Jak na wstępie zaznaczyłem, jest możliwość, ażeby zamiast płacić ZUS-owi ponad 700 pln/m-c to część z tej kwoty zainwestować a część ... skonsumować(!). ZUS-owi "zero"!!! Ale! Jasne że tak: nic za darmo! Za ile? Zadzwoń i dowiedz się. Najpierw Opolszczyzna. Wyłącznie rzeczowi. A co znaczy nie dla wszystkich? Bez kas fiskalnych i OC zawodowego. Cóż. Nie można mieć wszystkiego. Tel 509147152. Pozdrawiam Kazimierz
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Jak nie płacić ZUS. Dla prowadzących działalności gospodarczą. (Gość portalu: kp, 05-09-24 23:06)
 
· Odp: Jak nie płacić ZUS. Dla prowadzących działalności gospodarczą. (Gość portalu: Emka, 05-11-29 11:23)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009