str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: podatek od spadku
 
Autor:  Gość portalu: ramonia Odpowiedz na list
Data: 2005-11-08 12:54 Odpowiedz cytując
 
Ja wraz z dwoma innymi osobami odzidziczyłam w spadku po moim Ojcu spadek tj. 2 mieszkania spół.własn.( w każdym z nich po 1/3 części). Oba mieszkania razem nie przekraczają 110 m2.
W Urzędzie Skarbowym zadeklarowałam że ja zajmę jedno mieszkanie, a pozostałe dwie osoby drugie mieszkanie.
US naliczył mi podatek, w ten sposób że :
- ulgę z tyt. art.16A uwzględnił tylko co do mieskzania, które zajmuje
- od drugiego mieszaknia naliczył mi do zapłacenia podatek, bo stwierdził że jest to drugie mieszkanie?????????
Podatek uisciłam. Następnie my jako spadkobiercy dokonałyśmy działu spadku, tak że wzajemnie zrzekamy się mieszkań na siebie bez spłat i dopłat.(podział mieszkań pozostaje bez zmian).
Zwróciłam się do US o zwrot podatku, bo wg mnie poprzez dział spadku, oddziedziczyłam tylko jedno mieszkanie, które zajmuje a drugiego się zrzekam na korzyść pozotałych 2 spadkobierców. Wydaje mi się że nie powinnam zapłącić podatku od miesszkania, którego się zrzekłam bez spłąt.US jest odmiennego zdania, twierdzi że dział spadku ich nie interesuje i podatku oczywiści nie zwróci!!! Czy US ma rację??? Proszę o pomoc i z góry dziękuje,
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· podatek od spadku (Gość portalu: ramonia, 05-11-08 12:54)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009