str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

28 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: pies - odszkodowanie za pogryzienie
 
Autor:  Gość portalu: a.m Odpowiedz na list
Data: 2005-11-09 19:32 Odpowiedz cytując
 
Witam! Jedna ze straszych osób z mojej rodziny została pogryziona oraz przewrócona na ziemię kilka mc temu przez psa rasy Amstaff. Było kilka ran kąsanych w nogę, krwiaki itp. Pies uciekł właścicielom z posesji. Na szczęście przechodzeń zaczął krzyczeć i pies po przwróceniu na ziemię tej osoby i pogryzieniu jej zaprzestał ataku. Oddaliśmy sprawę do sądu o odszkodowanie oraz zadośćuczynienie, ponieważ właściciele psa nie raczyli nawet powiedzieć przepraszam. Wg nich nic się nie stało. Nie była to pierwsza ofiara psa. Pies nie był szczepiony od wścieklizny wogóle. Na rozprawie nie doszło do ugody, sędzia stwierdził, że jeżeli polubownie obie strony się nie dogadają to wogóle stronie pokrzywdzonej nie przyzna odszkodowania ponieważ chyba dla sędziego życie i zdrowie to nic takiego. Czy sąd może tak mówić, albo weźmiecie pieniądze proponowane przez stronę przeciwną albo nie dostaniecie nic???!!! Było już kilka rozpraw, koszty sądowe ponosimy my. Na 5 rozprawie sędzia zażądał dopiero powołania biegłego! Wogóle sąd bardziej się przychyla do strony pozwanej, martwi się tylko o ich sytuację, ciągle sąd mówi o stanie majątkowym pozwanych (która w rzeczywistości jest całkiem dobra) a nie przychyla się na korzyść poszkodowanego. Przecież chyba najważneijsze jest życie i zdrowie człowieka. Czy istnieje możliwość że sąd nic nie przyzna? Czy sąd po 5 rozprawach dopiero może wezwać biegłego (to były rany kąsane)? Czy sąd może mówić: albo weźmicie te 400 zł albo nic nie przyznam i sprawę przegracie?? Prosze o radę. Jak w tej sytuacji mamy postąpić. Wyszło na to że to ta osoba z mojej rodziny powinna przeprosić jeszcze psa... Proszę o odpowiedż. Moze ktoś miał podobną tego typu sprawę i wie jak to wygląda. Mój adres internetowy: ania2005m@poczta.fm. Dzięki
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· pies - odszkodowanie za pogryzienie (Gość portalu: a.m, 05-11-09 19:32)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009