str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

25 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Zmiana stawki podatkowej
 
Autor:  Gość portalu: Beti Odpowiedz na list
Data: 2005-11-23 13:14 Odpowiedz cytując
 
Moze tutaj znajdę pomoc.
Przyznam sie od razu: to jest zadanie ze studiów podyplomowych, szukałam wszędzie, gdzie mi przyszło do głowy: w orzecznictwie ETS, NSA, MF, w uchwale o rachunkowości, o PDOP itp itd.

Może najpierw napiszę zadanie:
Spólka z o.o X ma rok podatkowy trwający od marca 2002 do końca lutego 2003. Ponieważ w jego roku podatkowym 03.2002. do 02.2003 , mając na uwadze regulację ustawy o PDOP, występowały 2 stawki podatkowe, tj. w 2002r - 28%, a w 2003r - 27% spółka zostosowała 2 stawku podatku dochodowego do odpowiednich miesięcy jej roku podatkowego.
U.S. stwierdził, że jest to nieprawidłowe ponieważ spółka powinna stosować stawkę 28% do całego jej roku podatkowego. Zatem podatek powinien być wyższy.
U.S. wydał decyzję w tym zakresie.
Napisz odwołanie od decyzji.

Wiem, że urzad wydajac decyzje ma racje, bo zmiana ustawy wyraźnie mówi jak należy zmianę stawki podatkowej zastosować w przypadku kiedy rok rozrachunkowy jest inny od kalendarzowego.
Podpowiedź jaką dostałam od wykłądowcy, to że muszę poszukać w orzecznictwie ??? Szukałam. Wszystkie orzeczenia stoją po stronie Urzędu.
Jestem laikiem, siedzę w domu już od 8 lat, może po prostu nie umiem tego znaleźć.

Może ktoś mi chociaż podpowie na co mam się powołać w odwołaniu, no bo chyba muszę mieć jakąś podstawę do odwołania ???

PZDR
Beti
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Zmiana stawki podatkowej (Gość portalu: Beti, 05-11-23 13:14)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009