str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

27 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: pytanie o emeryture
 
Autor:  Gość portalu: ewa Odpowiedz na list
Data: 2006-01-17 02:10 Odpowiedz cytując
 
witam!!
mam wielki problem moze wy mi pomozecie..
Mam problem z emerytura. Mam 55lat ale nie mam przepracowanych 30 lat pracy wiec moge pojsc na emeryture w wieku 60 lat.
Jestem inż. sanitarnym i przepracowalam w zawodzie 25lat . W biurze projektów gdzie zarabialam pensje podstawowa + zawsze dostawalam premie dochodzaca nieraz do 500% .W związku z tym gro zarobków stanowila premia ! zarobki zasadnicze byly niewielkie .Postanowilam w ramach przygotowania do swiadczen emerytalnych wyciagnoc wyciag zarobkow druk Rp-7 z ministerstwa rolnictwa .Druk który otrzymalam zawieral tylko dane dotyczace pensji zasadniczych bez premi integralnej czesci moich zarobkow :( wiec złozyłam wniosek o uzupełnienie danych o zarobkach o premie kt dostawalam przez conajmniej 7lat mojej pracy .. w odp. z wyzej wym . ministerstwa otrzymalam pismo iz dokumenty dotyczace mojej premii zaginely.. Biura projektów w których pracowalam byly to placówki panstwowe ktore zostaly juz zlikwidowane a istnialy na przelomie lat mojej pracy zawodowej <w latach70 ,80,90> dysponuje dokumentem ŚWIADECTWA PRACY mowiacym iz moje zarobki wynosily duzo wiecej niz wymienione w Rp-7 <bo tam policzona jest premia > Bardzo was prosze o porade co w takiej sytuacji mozna zrobic gdyz na podstawie pensji podstawowej wylicza mi duzo duzo mniejsza emerture niz mi sie nalezy .... pozdrawiam Ewa
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· pytanie o emeryture (Gość portalu: ewa, 06-01-17 02:10)
 
· Odp: pytanie o emeryture (Gość portalu: JLU, 06-01-19 17:52)
· Odp: pytanie o emeryture (Gość portalu: wlodpop, 06-01-22 18:41)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009