str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 marca 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Firma budowlana wykonuje usługi we Francji
 
Autor:  Gość portalu: Bogdano Odpowiedz na list
Data: 2006-02-09 10:19 Odpowiedz cytując
 
Witam

Poszukuje informacji na temat wykonywania usług elektrycznych/budowlanych na terenie Francji.

Obecnie prowadzę działalność gosp. z fiskusem rozliczam się z podatku na zasadach ryczałtu i jestem płatnikiem podatku VAT

Otrzymałem propozycję wykonywania usług jako firma na terenie Francji
Obecnie złożyłem w US deklarację dotyczącą euro-NIP (nip zostaje ten sam tylko dochodzi przed nr. PL)

Czy muszę jeszcze gdzieś składać w jakiś urzędach dodatkowe informację o prowadzonej działalności za granicą ??

Czy jeżeli będę ponosił koszty prowadzenia działalności za granicą i będę zbierał faktury za paliwo, narzędzia mateiały podobnie jak to robię w Polsce i czy US w Polsce odda mi za VAT ?? lub mogę pomniejszyć należny VAT do US w Polsce?

Podobno moje ceny mają być jako netto bez VAT jeżeli wystawiam dla instytucji/firmy
Więc powinienem wystawić Fakturę czy rachunek?
Na jakim formularzu taka Faktura/Rachunek ?

Czy przejazd przez Niemcy, Belgię wlicza mi się w koszt dojazdu czyli VAT z paliwa ? ewentualnie hotel ?

A może lepiej (prościej) założyć firmę we Francji ?
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Firma budowlana wykonuje usługi we Francji (Gość portalu: Bogdano, 06-02-09 10:19)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009