str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

27 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Pytanie do zorientowanych
 
Autor:  Gość portalu: Marcin W Odpowiedz na list
Data: 2006-02-22 23:59 Odpowiedz cytując
 
Witam

Mam kilka pytań do osób obeznanych w temacie podatków.

Poszukuje dobrej progonzy ta taką sytuację (proszę nie oceniać tego co zrobiłem tylko doradzić mi co zrobić powinienem teraz).

Na początku 2005r zacząłem sprzedawać na Allegro (telefony komórkowe). Najpierw był jeden telefon, później drugi ,trzeci itp. Nikt nie mówił o podatkach na Allegro więc i ja o nich nie myślałem. Koniec końców za 2005r wychodzi mi 60 tysięcy obrotu na Allegro. Telefony kupowałem za granicą, od osób prywatnych - bez faktur,rachunków ani umów. Większość była używana, choć zdarzały się też nowe. Nie zarejestrowałem żadnej działalności gospodarczej.


Co mogę,a co powinenem zrobić? Pragnę zaznaczyć iż nie zrobiłem tego celowo - może trudno w to uwierzyć ale do zeszłej jesieni nawet mi przez myśl nie przeszło ,że musze płacić od tego jakikolwiek podatek,nie wspominając także o rejestrowaniu działalności. Moja niewiedza może wzięła się też z tego, iż nigdy nie pracowałem, nie prowadziłęm żadnej działalności gosp. - po prostu nigdy nie miałem żadnego kontaktu z US - jestem studentem.

Może powienienem zgłosić się do US i poprosić o jakiś łagodniejszy wymiar kary? Jeżeli tak to jak oni obliczą mi należny podatek skoro ja sam w tej chwili nie wiem ile za co płaciłem? (wszystkie te przedmioty były kupowane na bazarach itp.) .Może powinienem zrobić coś zupełnie innego? Czekanie aż US sam do mnie przyjdzie jest chyba najogrszym rozwiązaniem.

Czy ktoś pokusi się o jakąś prawdopodobną prognozę tego co US może dla mnie wymyśleć?

Z góry dziękuje za odpowiedzi. Pomoc jest dla mnie w tej chwili bardzo ważna i będe za nią wdzięczny.

Pozdrawiam
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Pytanie do zorientowanych (Gość portalu: Marcin W, 06-02-22 23:59)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009