str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

25 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: wczesniejsza emerytura
 
Autor:  Gość portalu: Ewa Odpowiedz na list
Data: 2006-03-15 12:19 Odpowiedz cytując
 
Piszę w sprawie mojej mamy. w 2005 roku skończyła ona 55 lat. Pracuje od lutego 1977 roku. Czyli 31 XII 2006 roku będzie miała tylko 29 lat i coś około 11 miesięcy pracy. Czy w takim przypadku przejście na wcześniejszą emeryturę jest bez szans? Skąd wziąć ten brakujący miesiąc czy dwa? Czy np to ze przed podjęciem pracy wychowywała dzieci, nie wiem co kolwiek? Jakich sytuacji szukać żeby doliczyli jeszcze te 1 czy 2 miesiące pracy?? To bardzo ważne dla nas pytanie bo teraz umowę ma do XI 2006 a wiemy że pracodawca gdyby brakowało jej więcej raczej nie bedzie jej chciał przedłużyć.
A czy na liczenie lat pracy ma wpływ rodzaj umowy? (Na przestrzeni lat była zatrudniona na podstawie umowy agencyjnej) albo wymiar czasu pracy? (bywało że była zatrudniona na 1/2 etatu). Wszystko to działo się w jednej firmie, która przez te 30lat co kilka lat zmieniała jej formę zatrudnienia. Bardzo proszę żeby ktoś zorientowany się wypowiedział.
Pozdrawiam
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· wczesniejsza emerytura (Gość portalu: Ewa, 06-03-15 12:19)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009