str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

26 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Kierujący pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia-zwrot kosztów OC
 
Autor:  Gość portalu: Robert W. ;P Odpowiedz na list
Data: 2006-03-22 17:49 Odpowiedz cytując
 
Siemanko.

Spowodowałem kolizje na parkingu przy supermarkecie.Cofając przetarłem zaparkowany pojazd.Czekałem na właściciela uszkodzonego pojazdu ale ten nie pojawił się.Spisałem numery rejestracyje i odjechałem z miejsca zdarzenia.Chciałem ustalić personalia poszkodowanego i skontaktować się z nim w celu pokrycia kosztów. Nie zdążyłem jednak gdyż znalazł się świadek zdarzenia który podał poszkodowanemu numery rejestracyjne mojego pojazdu a ten zgłosił zdarzenie na policji.Policja skontaktowała sie ze mną telefonicznie abym udał się na komendę złożyć zeznania,co też uczyniłem.Opowiedziałem jak było.Spisano dane z OC.Po jakimś czasie ubezpieczyciel u którego mam wykupioną polisę OC wysłał mi pismo żebym się do nich zgłosił i wypełnił odpowiednie formularze dotyczące zdarzenia. Po jakimś czasie dostałem Wezwanie do zaołaty tytułem przysługującego regresu.W piśmie powołano się na art.43 ustawy o ubezoieczeniach obowiązkowych UFG I PBUK.Teraz mam pytanie:czy faktycznie muszę zapłacić ubezpieczycielowi? W wezwaniu podana jest tylko kwota do zapłaty,niema żadnego kosztorysu nie mogę więc zweryfikować kosztów naprawy.Suma do zaołaty wydaje mi się za wysoka.Dlatego napisałem do nich pismo prosząc o wyjaśnienie i dostałem monit bez żadnych wyjaśnień oraz bez kosztorysu.Jeżeli w zaistniałej sytuacji sam mam pokryć koszty naprawy to ubezpieczyciel nie powinien mnie poinformować i wtedy sam bym załatwił sprawę z poszkodowanym,i napewno nie byłaby to taka kwota jak oni wyliczyli.

POMOCY!!!
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Kierujący pojazdem zbiegł z miejsca zdarzenia-zwrot kosztów OC (Gość portalu: Robert W. ;P, 06-03-22 17:49)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009