str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

23 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: WSPÓŁWŁASNOŚĆ SAMOCHODU a OC i AC
 
Autor:  Gość portalu: Tokapi@op.pl Odpowiedz na list
Data: 2006-08-21 22:30 Odpowiedz cytując
 
znalazłem kilka podobnych tematów na forum, ale żaden z nich nie odpowiadał do końca mojej sytuacji. Otóż kupuję samochód od dilera. Jest to mój pierwszy samochód. Ponieważ nie mam żadnych zniżek nie mam również 28 lat (niektórzy doliczają zwyżki), pomysł jest taki, żeby samochód kupiła moja żona (również brak zniżek, ale 28 skończone) oraz mój ojciec, który mieszka w miejszym mieście z niższymi składkami AC i ma 60% zniżki na OC. Docelowo za rok samochód ma być przepisany całkowicie na działalność żony, więc najlepiej by było, żeby ojciec miał 1% udziału - wtedy nie będzie problemów z darowizną tego jednego procenta na rzecz żony. I teraz pytania: jak z umową u dilera - ojciec ma być na fakturze zakupu, ale skąd będzie wiadomo że nabył 1%. Czy fakt posiadania przez niego 1% samochodu nie wyklucza możliwości zarejestrowania przez niego tego samochodu u siebie? Kto będzie na dowodzie rejestracyjnym i jak do tego podchodzą ubezpieczyciele? Chodzi oczywiście o jak najkoszystniejsze wyjście z tej sytuacji - jak najniższe składki przy udziale we własności ojca (który ma wszystkie zniżki) 1%. Zaznaczam, że samochód będzie użytkowany przeze mnie i żonę w innym mieście niż miejsce zarejestrowania. Czy to problem przy ewentualnej szkodzie? Jakie towarzystwa możecie polecić?
Pozdrawiam serdecznie
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· WSPÓŁWŁASNOŚĆ SAMOCHODU a OC i AC (Gość portalu: Tokapi@op.pl, 06-08-21 22:30)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009