str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

25 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: zalane mieszkanie-odmowa wypłaty odszkodowania
 
Autor:  Gość portalu: pacific13 Odpowiedz na list
Data: 2006-08-29 14:46 Odpowiedz cytując
 
Witam,
Mam pytanie: mam zalane mieszkanie przez sąsiada z boku. U sąsiada przy montażu stelarza WC została przewiercona rura odpływowa pralki. Ponieważ przez długi czas administrator nie był w stanie ustalić przyczyny wycieku wody, woda ta wylewała się przez ok. 9 miesięcy (jest to nowy blok a my wprowadziliśmy się 3 miesiące później niż sąsiad).
PZU powołując się na Ogólne warunki ubezpieczenia odmówiło nam wypłaty odszkodowania:

" Przez przyjęte - dla potrzeb niniejszego ubezpieczenia- pojęcie należy
rozumieć: następstwa szkód wodnych i kanalizacyjnych - szkody w ubezpieczonym mieniu powstałe wskutek bezpośredniego działania wody lub innych cieczy, jeżeli przyczyną tych szkód było: spowodowane awarią wydostanie się wody, pary i płynów z prawidłowo konserwowanych instalacji wodnych i kanalizacyjnych - znajdujących się wewnątrz ubezpieczonego budynku bądź poza nim, cofnięcie się ścieków z
instalacji kanalizacyjnej, zalanie wodą z urządzeń domowych, nieumyślne
pozostawienie otwartych kranów lub innych zaworów zamontowanych na instalacji; ponadto szkody w samych elementach instalacji (w przypadku pęknięcia tych elementów"

Oni twierdzą, że przyczynę zalania naszego mieszkania nie można uznać za żadną z w/w przyczyn.
Czy mają rację?? Bardzo proszę o pomoc!
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· zalane mieszkanie-odmowa wypłaty odszkodowania (Gość portalu: pacific13, 06-08-29 14:46)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009