str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

19 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Dwie polisy OC na samochód problem
 
Autor:  Gość portalu: jack Odpowiedz na list
Data: 2006-10-30 16:59 Odpowiedz cytując
 
Witam. Kupiłem w maju 2005 roku auto. Mam teraz problem z Hestią poniaważ auto jak sie okazało miało dwie polisy.
Zacytuję zapis z umowy kupna sprzedaży
& 3
Podpisem pod niniejszą umową sprzedający potwierdza otrzymanie zapłaty za sprzedany samochód, a kupujący niniejsza umowę potweurdza odbiór samochodu będącego przedmoitem umowy, wraz z dowodem rej. , jedną parą kluczyków, kartą pojazdu oraz ubezpieczeniem OC pojazdu zawartym w TU Warta S.A.
& 4
Sprzedający i kupujący zgodnie oświdczają iż zawarty na będący przemiot umowy samochód pakiet ubezpieczeniowy w STU Ergo Hestia (nr. polisy) pozostaje wyłaczną własnością sprzedającego.

Po kupnie pojazdu otrzymałem polisę Warty. Wypowiedziałem umowe w okresie do 30 dni. Zawarłem nową polisę w nowej firmie. I nagle po roku przychodzi pismo z Kancelari Prawnej że nie płacę polisy OC w Hesti. Wysłałem komplet skanów ( umowa kupna sprzedazy. polise warty) opisałem sytuację i z myślą że sytuacja została wyjasniona zamknołem ten temat.
Dziś niestety dzwoni do mnie pan z Kancelari i mówi ze jedank Hestia odpisała im że muszę zapłacić 2 ratę polisy w kwocie 485,65zł. Pan z Kancelari twierdzi że musze zapłacić i straszy mnie komornikiem i sądem i na pocieszenie radzi podać sprzedajacego do sądu o zwrot tej kwoty.
Nie wiem co robić. Wg mnie kupilem pojazd z polisą w Warcie , a to że sprzedający miał pakiet w Hesti to dlaczego ja mam płacić za niego. Dodam że sprzedający zgłosił fakt zbycia pojazdu i ztąd Hestia miała moje dane adresowe.
Prosze o pomoc fachowców.
cafe@plusnet.pl
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Dwie polisy OC na samochód problem (Gość portalu: jack, 06-10-30 16:59)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009