str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

25 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie
Autor:  Gość portalu: www.ofe.xt.pl Odpowiedz na list
Data: 2007-11-15 16:40 Odpowiedz cytując
 
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: aneczka
Data: 2007-11-15 10:13

> zajrzałam na ten watek. Nie reprezentuje, żadna firmę, nie jestem akwizytorem, wiec firma typu DSA nie kole mi w oczy. Ale niestety miałam kontakt z reprezentantem tej firmy.
>
> Od początku jestem ubezpieczona w NN. Zarabiam dobrze, więc mój kapitał jest znaczący. Jestem przekonana, że za transfer do AXY akwizytor mozne uzyskać maksymalna stawkę. NN jest w czołówce firm ubezpieczeniowych, biorąc pod uwage wszystkie z mozliwych rankingów. Mam zniżki w opłatach. W końcu jestem od samego poczatku w NN(chyba od 1999 r). Ale przechodze do meritum. Otóż ten kształcony akwizytor Z DSA/Votum próbował mnie namówić na przejscie do AXY. Proponował sprawdzenie wpływów z ZUS-u (otrzymuje je na bieżąco i sprawdzam więc jest OK) i przekonywał o wspaniałej, wysokiej emeryturze. Tłumaczył pokrętnie o wartosciach jednostek (im tańsze tym lepiej). Oczywiscie nie wspomniał o tym, że wchodzac do AXY tracę zapracowane zniżki, nie opierał się na zadnych rankingach (bo AXA chyba w wiekszości wypada blado). Oczywiści nie skorzystałam z tej zachecającej oferty. Przypuszczam, ze gdyby AXA była dobrym funduszem nie musiałaby angazować w sprzedaż swoich produktów poprzez tak agresywne firmy jak AXA/Votum. Oczywiscie zaraz pojawią się głosy obrońców. czekam zatem na argumenty.
> Pozdrawiam,

Odpowiem Ci na Twoje wątpliwości:
1. Fudusze same kształtują swoją politykę zdobywanie klientów. Jedne wydają miliony na reklamy i aktorów, inne wydają na reprezentantów. Jaki jest skutek najlepiej obrazują wyniki kilku ostatnich transferów. Można to sprawdzic na stronie Komisji Nadzoru Finansowego.
2. Miałas pecha, że trafiłaś na akwizytora słabo wyuczonego, może dopiero zaczynał, może olewał swoją robote i chciał iść po najmniejszej linii oporu. W kazdym zawodzie trafiają się czarne owce.
3. Co do porównania wyników AXA i NN to proponuje zajrzeć tu: http://emerytury.onet.pl/1,flista.html
Sortując wg kolejnych okresów czasu dostaniesz odpowiedź na pytanie o linię trendu dla obu funduszy, wyniki historyczne dłuższe niż 3 lata nie wchodzą w grę, bo zaciemnia się obraz (co chętnie wykorzystują akwizytorzy np. NN, CU i PZU)
4. To, że akurat Ty sprawdzasz sobie składki to jest bardzo dobrze, jednakże uwierz mi, ponad 95% klientów OFE nie wie jak to zrobic ani nawet nie zagląda do tej dokumentacji. Wizyta akwizytora, np. z DSA powinna chociaz tych ludzi zmusic do poszukania tych dokumentów i zainteresowania się tymi pieniędzmi.
5. Zmiana funduszu, która spowoduje przyrost kapitału tylko o 2% (kilka lub kilkanaście takich zmian w okresie zbierania na emeryturę) skutkuje zwiększeniem ostatecznego kapitału nawet o 40%. Jeżeli nasz zysk jest większy o 4%, to na koniec można dostać ponad 100% więcej niz gdyby nic nie robić.
6. Zasada jest prosta - im nasze pieniądze więcej zarabiają tym nasza emerytura będzie większa. Może być i tak, że osoby tak samo zarabiające przez całe swoje zycie pracownika i odprowadzające te same składki dostaną różne emerytury. Bo jedna cos robiła ze swoimi pieniędzmi a druga nie robiła nic.

Pozdrawiam

PS. Votum nie zajmuje się OFE tylko odszkodowaniami.
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: www.ofe.xt.pl, 07-09-10 13:25)
 
· Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: ddss, 07-10-31 12:12)
· Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: Darek, 07-11-06 12:56)
· Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: RyszardS, 07-11-10 21:17)
 
· Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: www.ofe.xt.pl, 07-11-11 20:09)
 
· Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: , 07-11-11 21:34)
· Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: RyszardS, 07-11-11 21:42)
 
· Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: www.ofe.xt.pl, 07-11-12 16:37)
 
· Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: , 07-11-12 22:10)
 
· Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: www.ofe.xt.pl, 07-11-13 17:02)
 
· Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: lolo, 07-11-14 16:40)
· Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: lolo, 07-11-14 16:40)
 
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emerytu (Gość portalu: www.ofe.xt.pl, 07-11-14 18:37)
 
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emerytu (Gość portalu: uka, 07-11-15 09:52)
 
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie (Gość portalu: www.ofe.xt.pl, 07-11-15 16:22)
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emerytu (Gość portalu: aneczka, 07-11-15 10:13)
 
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie (Gość portalu: www.ofe.xt.pl, 07-11-15 16:40)
 
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie (Gość portalu: aneczka, 07-11-16 14:10)
 
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - o (Gość portalu: www.ofe.xt.pl, 07-11-16 17:12)
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emerytu (Gość portalu: aneczka, 07-11-15 10:15)
· Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: , 07-11-14 22:40)
 
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na emeryturę (Gość portalu: oliwia, 07-11-14 23:41)
 
· Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: AXA Plan Inwestycyjny - odkładanie na em (Gość portalu: , 07-11-15 07:21)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009