str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

25 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: 100 lat - czy naprawdę "to wszyscy wiedzą?"
 
Autor:  Gość portalu: Piotr Odpowiedz na list
Data: 2002-04-07 15:36 Odpowiedz cytując
 
Mam terminówkę Parasol na całe życie w Winterthurze (no tak - nienajtaniej, ale już mam) co oznacza składki do 65 rż i wypłatę po śmierci. Ostatnio dostałem list indeksacyjny, w którym firma pisze, że "do zakończenia programu pozostało 99 lat". Zapytałem e-mailem skąd owe 99 - wszak w owu ich nie ma i czy to mam traktować jako zmianę owu? Firma odpowiedziała, że skoro upłynął rok, a 100-1=99, więc stąd i "nie jest to żadna zmiana owu, bo w ubezpieczeniach jest taka zasada, że obowiązują właśnie 100 lat" endquote.
Na moje pytanie o podstawę prawną nie doczekałem się odpowiedzi.
Jeśli się nie mylę, to najstarsi na tym padole liczą sobie ok. 118-120 lat i osobiście raczej rekordów bić nie będę - choć kto wie ;-)) Wątpliwości moje budzi raczej precedens zmiany owu (myślę że jednak tak!) oraz fakt pozostawienia bez odpowiedzi mojego pytania.
Czy ktoś coś ciekawego na ten temat?
pozdrawiam
Piotr
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· 100 lat - czy naprawdę "to wszyscy wiedzą?" (Gość portalu: Piotr, 02-04-07 15:36)
 
· Odp: 100 lat - czy naprawdę "to wszyscy wiedzą?" (Gość portalu: Agent, 02-04-08 12:56)
 
· Odp: Odp: 100 lat - czy naprawdę "to wszyscy wiedzą?" (Gość portalu: , 02-04-08 17:38)
 
· Odp: Odp: Odp: 100 lat - czy naprawdę "to wszyscy wiedzą?" (Gość portalu: Agent, 02-04-24 12:23)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009