str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

25 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Co się stanie z moja ulgą mieszkaniową?
 
Autor:  Gość portalu: Beata B. Odpowiedz na list
Data: 2002-08-22 11:07 Odpowiedz cytując
 
Witam
Mamy dwa mieszkania. Jedno stare (moje kupione za pannę),drugie nowe z kredytem (męża,kupione za kawalera).Chcemy obecnie sprzedać to stare by pokryć kredyt zaciągnięty na to nowe. Po spłaceniu wszystkiego chcielibyśmy zakupić większe mieszkanie, ale tylko z rynku wtórnego.
1) Czy po sprzedaż starego mieszkania musimy zapłacić do Urzędu Skarbowego podatek? Podobno jest coś takiego jak deklaracja, że pieniążki ze sprzedaży zostaną spożytkowane na poprawę warunków mieszkaniowych - ma się na to 2 lata - i wtedy nie trzeba płacić podatku.
2) Czy aby nie płacić tego podatku muszę kupić mieszkanie z rynku pierwotnego?
3)Mój mąż za swoje mieszkanie co roku (od 3 lat) odliczał sobie ulgę w rocznej deklaracji.
Czy to znaczy, że jeżeli sprzedamy teraz to mieszkanie ( przed upływem 5 lat) będziemy musieli zwrócić całą tą należność do Urzędu? Z góry serdecznie dziękuje za wszelkie rady.
Beata
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Co się stanie z moja ulgą mieszkaniową? (Gość portalu: Beata B., 02-08-22 11:07)
 
· Odp: Co się stanie z moja ulgą mieszkaniową? (Gość portalu: , 02-08-22 17:47)
 
· Odp: Odp: Co się stanie z moja ulgą mieszkaniową? (Gość portalu: , 04-02-14 20:25)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009