str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

19 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Uznanie dochodow z zagranicy w rozliczaniu podatku dochodowego
 
Autor:  Gość portalu: Benek Odpowiedz na list
Data: 2003-01-02 16:07 Odpowiedz cytując
 
Czy istnieje mozliwosc prawna uznania przez polski Urzad Skarbowy dochodow osiagnietych legalnie za granica w kraju z ktorym istnieje podpisana umowa rzadu RP w sprawie unikania podwojnego opodatkowania.
Problem polega na tym ze osiagnolem dochod za granica a zona w kraju. Mamy niewykorzystana ulge budowlana za zakup nowego mieszkania. Czy mozna (i w jaki sposob jezeli tak) dodac ten moj dochod zagraniczny (opodatkowany w tym kraju) uwzglednic w rozliczeniach z polskim US.
Nie bylo by pytania gdyby nie fakt ze w momencie jak zalatwialem sprawy podatkowe w tamtejszym US dostalem pytanie czy zona pracuje w kraju (czyli Polsce) czy nie. Gdyby nie pracowala przyslugiwalby mi wieksza ulga (dla malzenstw gdzie 1 osoba pracuje). Czyli tamtejszy US uznalby moje prawa jako malzonka pomimo ze zona na stale mieszka w PL czyli jednoczesnie zmniejszajac moj podatek placony tam.
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Uznanie dochodow z zagranicy w rozliczaniu podatku dochodowego (Gość portalu: Benek, 03-01-02 16:07)
 
· Odp: Uznanie dochodow z zagranicy w rozliczaniu podatku dochodowego (Gość portalu: , 03-01-03 14:16)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009