str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

2 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: odliczenie składki ubezpieczenia zdrowotnego
 
Odp: Odp: Odp: odliczenie składki ubezpieczenia zdrowotnego
Autor:  Gość portalu: Marek Odpowiedz na list
Data: 2003-03-05 02:16 Odpowiedz cytując
 
Biję się w piersi. Rzeczywiście, pole "odliczone" służy do wykazania w PIT-11 (także PIT-4 ) kwot składki zdrowotnej odliczonej od podatku - mówi o tym art.38 ust.1 ustawy pdof. Pole to w tym roku nagle "ożyło" - przez ostatnie lata przepisywało się tu beznamiętnie kwotę z pola "pobrane". Ja wyrobiłem sobie nawet teorię z czym jest ono związane - bo przecież w 2000r nikt łącznie ustawodawcą nie wiedział że "pobrane" i "odliczone" mogą być różne, że są to podwaliny pod nowy podatek. Zagadnąłem kilku znajomych - wszyscy "zepsuli" PIT-4 za styczeń. Jeszcze raz przepraszam za ten fragment poprzedniej wypowiedzi.
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· odliczenie składki ubezpieczenia zdrowotnego (Gość portalu: Zaba, 03-03-04 13:50)
 
· Odp: odliczenie składki ubezpieczenia zdrowotnego (Gość portalu: Marek, 03-03-04 16:41)
 
· Odp: Odp: odliczenie składki ubezpieczenia zdrowotnego (Gość portalu: G., 03-03-04 18:45)
 
· Odp: Odp: Odp: odliczenie składki ubezpieczenia zdrowotnego (Gość portalu: Marek, 03-03-04 23:06)
· Odp: Odp: Odp: odliczenie składki ubezpieczenia zdrowotnego (Gość portalu: Marek, 03-03-05 02:16)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009