str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

20 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Stypendium w USA
 
Autor:  Gość portalu: piko Odpowiedz na list
Data: 2003-04-19 01:06 Odpowiedz cytując
 
Załatwiłam sobie sama stypendium w USA na pracę naukową, w bibliotece, w niezależnym instytucie naukowym afiliowanym na jednym z prywatnych uniwersytetów. W Polsce w jednej z instytutów naukowych osiągam b. mały dochód - jak mały, wie tylko ten, co pracuje w podobnej instytucji. W USA byłam 7 miesięcy, wróciłam latem. Uczciwość nie wiadomo dlaczego każe mi zapłacić haracz w wysokości niemal moich 2 pensji krajowych - stypendium było niezłe, mam nadwyżkę po odliczeniu diet i wydatków na mieszkanie. Nb. urzędniczka z urzędu skarbowego radziła mi uwzględnić tylko polski dochód, ale ja wgryzłam się w ustawę. Czy mogę sobie jeszcze coś odliczyć? Czy w grę wchodzą jakieś koszty uzyskania?
A poza tym - z polskiego dochodu powinnam dostać ok. 1500 PLN zwrotu - czy muszę zapłacić najpierw haracz przewyższający to więcej niż dwukrotnie, a potem czekać na zwrot, czy też uwzględnić to od razu i zapłacić jedynie różnicę? Wiem też - czytając teraz ustawę - że powinnam wpłacić zaliczkę na podatek już miesiąc po powrocie, czego nie zrobiłam. Czy mogą mi naliczyć odsetki za zwłokę?
Czy jestem frajerką, że z tego w ogóle się rozliczam?
 
  
Wiadomości z aktualnego wątku:
· Stypendium w USA (Gość portalu: piko, 03-04-19 01:06)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009