str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

16 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE
 
Autor:  Gość portalu: Polo Odpowiedz na list
Data: 2003-06-10 09:45 Odpowiedz cytując
 
Mam taką sytuację. ZUS nie przekazuje należnych składek do OFE. Mój pracodawca przekazuje do ZUS poprawnie wypełnione dokumenty, w odpowiednich terminach wpłaca tez składki do ZUS (sprawdziłem). Na pytanie skierowane do ZUS o powód takiej sytuacji dostałem informację, że posiadam dwa konta w ZUSie. Jedno zostało założone w lutym 1999 po podaniu mnie przez urzad pracy do ubezpieczenia zdrowotnego (na tym koncie jako identyfikatory są PESEL i nr dowodu osobistego). Drugie zostało założone w sierpniu 1999 r. po zgłoszeniu mnie przez pracodawcę do ubezpieczenia emerytalnego itp. (tu identyfikatorami są PESEL i NIP). Poinformowano mnie że składki bedą uzupełnione będą po scaleniu kont (nikt nie wie kiedy to bedzie!).
Najlepsze jest to, że ZUS nie wpłaca składek do OFE od maja 2002 r., a jak wynika z powyzszego dwa konta posiadam od poczatku pracy tj. do sierpnia 1999 r. i przez okres prawie 3 lat nie przeszkadzało to w przekazywaniu składki.
Mam wobec tego takie pytanie, czy ktoś miał już taką sytuację i jak sobie z nią poradził?
 
 
Wiadomości z aktualnego wątku:
· nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE (Gość portalu: Polo, 03-06-10 09:45)
 
· Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE (Gość portalu: , 03-07-29 14:08)
· Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE (Gość portalu: A., 03-07-29 21:52)
· Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE (Gość portalu: , 04-05-02 22:27)
· Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE (Gość portalu: Małgorzata, 04-05-02 22:34)
· Odp: nieprzekazywanie składek z ZUS do OFE (Gość portalu: zbyszekwl@tlen.pl, 04-05-09 00:46)
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009