str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

3 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Michał Odpowiedz na list
Data: 04-02-02 13:24 Odpowiedz cytując
Jeżeli ktoś stoi przed wyborem OFE niech skożysta z porady Firmy doradczej - taka porada jest zupełnie bezpłatna. Ludzie pracujący w takiej firmie nie są pracownikami żądnego z 16 funduszy i dlatego doradzą obiektywnie i profesjonalnie, w przeciwieństwie do pracowników konkretnego OFE ktorzy beda przekonywać żę ich fundusz jest naj... ,a prawda jest zupełnie inna.
 
Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: KAMILA Odpowiedz na list
Data: 04-03-15 21:22 Odpowiedz cytując
Witam!!
Bardzo zciekawiła mnie Twoja wypowiedz. Własnie stoje prze wyborem OFE i nie mam pojęcia, który mam wybrać. Czy mozesz mi podac jakies namiary tych doradcow? Będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam!!
 
Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Jola Odpowiedz na list
Data: 04-03-16 15:10 Odpowiedz cytując
Droga Kamilo.
Post Michała, którym Cię zainteresował,jest fortelem.Pomyśl dlaczego jakieś biuro doradcze miałoby udzielać bezpłatnych porad nie mając w tym interesu? W ostateczności , w czasie " bezpłatnej, bezinteresownej porady" zostaniesz tak zmanipulowana, że w ostateczności dostaniesz od tegoż biura polecenie na konkretny kontakt z agentem z jakim to biuro współpracuje.Kontakt ten nie będzie z pewnością wynikał z troski o Twoj interes lecz w ostateczności kierowac się bedą własnymi korzyściami.Moja rada brzmi,abyś mając dostęp do internetu,weszła na ranking wszystkich Funduszy Emerytalnych/pasek główny WP -Emerytury,wyniki./Przeanalizuj go ,pod katem przyrostu wartości jednostki uczestnictwa.Zajmuję się tym zawodowo i jesli miałabyś jakieś pytania,watpliwości pisz na adres jolantakocik@interia.pl
Pozdrawiam. Jola
 
Odp: Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: doradca finansowy Odpowiedz na list
Data: 04-04-14 16:53 Odpowiedz cytując
A pani Jolanta Kocik jest oczywiście dobrą duszą, która udziela darmowych rad ;P

Pozdrowienia dla pani manipulatorki ;)
jeszcze raz ja.. (
Autor:  Gość portalu: d. f. Odpowiedz na list
Data: 04-04-14 16:59 Odpowiedz cytując
Skoro pani taki "zawodowiec" to wie pani doskonale o tym, że spisanie wniosku dotyczącego OFE klienta nic a nic nie kosztuje, tym bardziej, że to pierwszy zapis do OFE. Bezpłatnie = bezpłatnie. Taka z pani profesjonalistka jak ze mnie kaznodzieja. :) Swoj mail podam, bo jestem doradcą finansowym, który bezpłatnie właśnie zapisuje do OFE wcześniej udzielając wyczerpujących informacji na temat OFE itp. <taka reklama>

rluczak@tlen.pl (woj. dolnośląskie)

Pozdrawiam panią Jolę i pozostałych.
Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Michał Odpowiedz na list
Data: 04-03-18 21:31 Odpowiedz cytując
Zgadzam sie z tobą Jolu, firmy doradcze to nie istytucje charytatywne - pobieraja opłaty Z PROWIZJI FUNDUSZY, a nie o od klienta( a jak wiesz prowizje płaci każdy !!!!). A co do manipulacji - czytam ze zajmujesz sie tym zawodowo i znając życie to jestes pracownikiem konkretnego funduszu(bez obrazy)i to własnie takie osoby manipuluja klietami bazujac na braku wiedzy na ten temat. Firmy doradcze wybieraj fundusz najlepszy w danym momencie - na rynku finansowym dużo sie zmienia. Cytat Joli "Kontakt ten nie będzie z pewnością wynikał z troski o Twoj interes lecz w ostateczności kierowac się bedą własnymi korzyściami" - Firmy doradcze dbaja o dobra klientów sprawdzaja składki przychodzace do Zus-u(ostatnio byłem na spotkaniu i Klient nie miał 15 składek - licząc srednia skaładka 100 zł to na koncie brakowało ma 1500 zł - które za 30 lat czyli w momencie przejscia na emeryture beda warte na pewno 10000 zł jesłi nie wiecej), załatwiaja wszystkie formalności za klienta itd. - Gdzie był cudowny pracownik X OFE ????????????????. Przeanalizuj go ,pod katem przyrostu wartości jednostki uczestnictwa" to dobra rada.
A jeżeli któs ma czas i nerwy na walke w ZUS-ie to prosze bardzo - tylko zeby sie nie obudzić rok przed przejciem na emeryture.
Pozrawiam Michał
Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Jola Odpowiedz na list
Data: 04-03-23 15:17 Odpowiedz cytując
Szanowny Michale.
W poście,który wyżej napisałeś manipulujesz nie tylko potencjalnymi członkami OFE,ale i mną.Dlaczego piszesz,że Firmy Doradcze otrzymują wynagrodzenie od Funduszy z prowizji,którą pobierają od wpływającej składki?A może wynika to z Twojej niewiedzy?
Prawdą jest ,że kazdy OFE pobiera ustaloną prowizję od składki,lecz absolutnie nie dzieli się nią z żadnym Biurem Doradczym.Prowizja ta pobierana jest na pokrycie kosztów administracyjnych zwiazanych z prowadzeniem konta!!!Prawdopodobnie Firmy Doradcze zatrudniają przedstawicieli różnych OFE i manipulując róznymi rankingami,tak czy inaczej pozyskują klienta i otrzymują stosowną prowizje od konkretnego OFE, reasumujac- reprezentują swój własny interes.
Zmiany na rynku finansowym nie przetasowują poszczególnych funduszy.Od długiego czasu ukształtowana czołówka ,wzmacnia tylko swoje pozycje.Bez rewolucji.Nie masz chyba na myśli Funduszy,które nie radząc sobie -musiały kilukrotnie dopłacać zgodnie z ustawą o OFE z 1999 roku.Te Fundusze faktycznie z powodu dopłat podniosły diametralnie swe wartości j.u
Jestem przedstawicielem rzetelnego,wiodącego od początku wprowadzenia reformy emerytalnej,OFE.Z klientami mam stały kontakt i nigdy nie muszą martwić się że mają jak piszesz agenta "X"
Pozdrawiam.
 
Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: doradca f. Odpowiedz na list
Data: 04-04-14 17:04 Odpowiedz cytując
Napiszę prosto z mostu, ponieważ nie chce mi się rozpisywać. Jeśli ma pani takie pojęcie o firmach doradczych jaką pani tu reprezentuje sobą, oraz podobną wiedzę na temat OFE, które pani oferuje.. to tylko pogratulować sztuki manipulacji lub.. ograniczonej wiedzy na temat rynku finansowego :)

Szkoda, że ludzie nie mający pojęcia muszą się słuchać agentów ubezpieczeniowych myślących podobnie. :(
Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Marcin Odpowiedz na list
Data: 04-09-08 19:24 Odpowiedz cytując
Witam!
Mam radę dla p. Joli żetelnej pracownicy konkretnego OFE:)!!!!
Należy się kobieto dokształcić a potem zabierać głos w takim portalu jak ten.
Proszę podać nazwy funduszy podkreślam funduszy które od 1999 roku dopłacały nie uzyskując min. stopy zwrotu. Liczba mnoga informuje nas o tym że pani nie ma pojęcia o rynku ofe polecam www.knuife.gov.pl a nastepnie dyskutować.
Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Michał Odpowiedz na list
Data: 04-03-23 20:54 Odpowiedz cytując
Droga Jolu
Twoje formy grzecznosciowe są naprawde super. Używasz czesto słowa "manipulacja" - chyba z tego żyjesz. O wynagrodzeniu pracowników firm doradczych pisze dla tego, że to jest prawda - prosze znajdz mi klienta który za takie spotkanie zapłacił.
Rownież prawdą jest to ,że OFE pobieraja ustalona prowizje od składki,która jest wykorzystane na pokrycie kosztów administracyjnych zwiazanych z prowadzeniem konta!!!, ale cały czas nie rozumie z czego żyja pracownicy biura doradczego ???? - może mi wyjaśnisz droga Jolu - bo zarzucasz mi brak wiedzy.
"Prawdopodobnie Firmy Doradcze zatrudniają przedstawicieli różnych OFE" - słowo "prawdopodobnie" w twoim zdaniu wzkazuje na brak wiedzy z twojej strony o firmach doradczych piszesz ,a jak widze nie masz o tym zielonego pojecia. A co do tej "manipulacji" to brak komentarza.
Zmiany przetasowuja OFE w rankingach od poczatku działalności, ale nie znacznie. Zupełnie inaczej sytuacja wygląda w rankingach rocznych, dwuletnich(fundusze z czołówki od poczatku dział. sa na ostatnich miejscach w rankingach dwuletnich!!!)przypominam że fundusz można zmienić raz na 2 lata bez zadnych opłat. Znajac życie pokazyjesz wyniki od poczatku działalnośći i dlatego "twój" fundusz jest cały czas widący
Pracujesz w konkretnym funduszy nazwijmy go "Y" i uważasz żę ten fundusz bedzie najlepszy przez 35 - 40 lat ???. Moge ci to obiecać ze napewno nie !!!, ale pracownik firmy doradczej w przeciwieństwie do pracownika funduszu "Y" przyjdzie i powie o tym klientowi i zmieni mu OFE, Jak piszesz jesteś procownikiem wiadacego OFE- małe pytanie dasz sobie uciąc reke że ten OFE bedzie wiadący za 5 lat ???????? - napewno nie, ale ty dalej go bedziesz polecała swoim klientą.
Pozdrawiam !!!
Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Jola Odpowiedz na list
Data: 04-03-23 22:25 Odpowiedz cytując
Witam ponownie.
Niechcący sam wpadłeś we własną pułapkę.Jeśli pracownik Firmy Doradczej może zmienić klientowi Fundusz/ jak sam napisałeś/, musi więc miec podpisaną umowę z konkretnym Otwartym Funduszem Emerytalnym.
Jeden przedstawiciel może mieć podpisaną tylko jedną umowę z jednym Funduszem!!!Skąd więc elastyczność danego przedstawiciela w stosunku do zachodzących Twoim zdaniem zmian w wynikach OFE?
W konkluzji,pracownik Firmy Doradczej / a tak naprawdę przedstawiciel konkretnego OFE / utrzymuje się z prowizji otrzymywanej od OFE za pozyskanie kolejnego klienta.Tak naprawdę pod przykrywką Biura Doradczego/ w tej konkretnej branży/ kryją się przedstawiciele Funduszy Emerytalnych.Nie próbuj mi perswadować,że w zależności od kondycji finansowej danego OFE, w danym okresie ów przedstawiciel zmienia wymagane przez KNUiFE dokumenty,aby móc podpisywać umowy z klientem do tego naj... w tym momencie OFE.
Dlatego też pozwoliłam sobie we wcześniejszej wypowiedzi nazwać tę ofertę manipulacją,gdyż klient najczęściej nie jest świadomy tego,że spotykający się z nim doradca, nie ma możliwości sporządzić deklaracji do dowolnie wybranego Funduszu,lecz do jednego,jedynego którego przedstawicielem tenże Doradca właśnie jest.Nie prawdaz?
Pozdrawiam.
Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Michał Odpowiedz na list
Data: 04-03-24 00:32 Odpowiedz cytując
Witam ponownie!!!
Ale z Ciebie jest detektyw - Serlock Holmes przy tobie to nikt(marnujesz sie w Funduszach - powinnaś nawiazać współprace z detektywem Rutkowskim), jaka pułapka ??? - w ten sposób ameryki nie odkryłaś że agent może mieć podpisana 1 umowe z konkretnym OFE. To nie zależy konkretnie od przedstawiciela - tylko od firmy doradczej analitycy takiej firmy stoją zboku i OBIEKTYWNIE wybieraja najlepszy fundusz w danym momencie (śr. od 2 - 4 lat).
"w danym okresie ów przedstawiciel zmienia wymagane przez KNUiFE dokumenty,aby móc podpisywać umowy z klientem do tego naj... w tym momencie OFE." - zgadza sie - przedstawiciel zmienia licencje aby podpisywać umowy dla danego funduszu, bo w przeciwieństwie do akwizytorów konkretnego OFE pracuje w takiej firmie pracuja ludzie co maja cos w głowach.
I znowu piszesz o czyms o czym nie masz pojecia - "Dlatego też pozwoliłam sobie we wcześniejszej wypowiedzi nazwać tę ofertę manipulacją,gdyż klient najczęściej nie jest świadomy tego,że spotykający się z nim doradca, nie ma możliwości sporządzić deklaracji do dowolnie wybranego Funduszu,lecz do jednego,jedynego którego przedstawicielem tenże Doradca właśnie jest. Nie prawdaz?" -
- Polska jest wolnym krajem i ja za klienta umowy nie podpisuje - decyzje podejmuje swiadomie(jeżeli pracujesz w OFE to wiesz co trzeba przedstawić klientowi - a może i nie???, a w ostatniej czesci cytatu to już jest komedia w twoim wykonaniu - a powiedz mi do ile OFE zapisujesz ???
Jeżeli bedziesz pisała nastepnego posta - MAM TAKA NADZIEJE - to nie baw sie w detektywa - i nie zarzucaj mi ,że klient nie wybiera OFE dobrowolnie jest to naprawde śmieszne tylko wyjasnij czytajacym forum jak ten twoj wspaniały fundusz zarobił (przyjmijmy że jest naj naj naj do dzisiaj) ale co bedzie za 5 lat gdy bedzie na 5 miejscu albo za 10 jak bedzie na 10 miejscu - ty dalej bedziesz mówiła klieta ze "twój" fundusz jest naj.... - no bo chyba sama nie wierzysz że bedzie cały czas na 1 lub 2 miejscu.
Ten twoj post bardzo mnie rozbawił :)))))))))))
Pojde spać z uśmichem na ustach, dobre :)))))))
Pozdrawiam
PS. Nie zapomnij wyjaścnić !!!
 
Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Jola Odpowiedz na list
Data: 04-03-24 20:11 Odpowiedz cytując
Uwazam,ze jeśli ktokolwiek z forumowiczów będzie przeglądał naszą dyskusję to tylko powinniśmy się wstydzić tej debaty.Powiem szczerze,że żałuje iż napisałam te posty,gdyż to co robisz jest typową prowokacją.Czuję się w tym co robię zawodowo, profesjonalistą i wbrew Twym sugestiom nie jestem akwizytorem.Pracuję w bardzo prestiżowym Towarzystwie,które szczyci się swymi wynikami finansowymi a ja nie muszę sie ukrywać pod osłonką Firmy Doradczej,choć tak naprawdę jestem zawodowo - doradcą.Puki co moje Towarzystwo ma się świetnie i na razie nie muszę zmieniać licencji,ale obiecuję Ci, że jesli kondycja finansowa mojego Towarzystwa ulegnie pogorszeniu, napewno nie bedę mówiła na spotkaniu z klientem,że nadal jesteśmy naj... Nauczono mnie pewnej etyki zawodowej , a znam również pojęcie fair play.Pracuję w branży 6 lat i do tej pory nie muszę się wstydzić.I myślę ,że i w przyszłosci nie będę musiała.Tak a´propos, stosuj trochę mniej cynizmu w swych wypowiedziach.Ja już kończę ten wątek i Ciebie równiez o to proszę.Pozdrawiam.
Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: MIchał Odpowiedz na list
Data: 04-03-24 23:36 Odpowiedz cytując
Świetnie ci wychodzi odchodzenie od tematu, piszesz o prowokacji - to twoje posty prowokują mnie do takich wypowiedzi (dajesz fałszywy obraz firma doradczym, a tyk naprawde nie masz pojecia o zasadach działania takiej firmy). NIe pozostaje ci nic innego tylko wychwałac swoj OFE (bo co to za pracownik który publicznie żle sie wypowiada o swoim pracodawcy). Piszesz także że nie ukrywasz sie pod osłona firmy doradczej, jezeli twoj OFE przestanie dobrze prosperowac to co wtedy zrobisz ??? Wg twojej etyki powinnaś przestać pracować. Tak dla przypomnienia "nasza" branża istnieje niecałe 5 lat. W moich wypowiedziach prezentuje swoje poglady - do czego mam zreszta prawo, a niech użytkownicy forum to ocenia,a jeżeli kogoś uraziłem to PRZEPRASZAM. Po twoich postach myśle sobie, że nie możesz sie pogodzić z tym że wyrosłą bardzxo silna konkurencja która poprzeczke zawisiła wysoko i próbujesz na wszelaki sposób to przetłumaczyć sobie. Z mojej stony to wszystko - życze sukcesów w pracu zawodowej.
Pozdrawiam
Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: davco Odpowiedz na list
Data: 04-04-26 18:57 Odpowiedz cytując
święta racja
 
Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-04-26 19:18 Odpowiedz cytując
Drodzy agenci itd bądzmy ludzmi przeeciesz nam wszystkim zalezy na kasie ja jestem przedstawicielem funduszu który za jeden transfer płaci mi 300 zł ja dziennie robie jeden.Uwarzam ze na dzien dzisiejszy jest on najlepszy.Do tej pory byłem agentem funduszy "y" a ten mi płacił 170 zł.A za jakiś czas kto wie może to fundusz "x" BĘDZIE NAJLEPSZY. Pozdrawiam wszystkich agentów i manipulantów niech moc będzie z wami
 
Odp: Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: No i co?!?!?!?! Odpowiedz na list
Data: 04-07-05 19:01 Odpowiedz cytując
Kurka wodna...dalej nie wiem gdzie sie zapisać by nie "wpwaść na mine"
Co to jest?... Spend akwizytorów PTE czy co?
Co ja mamm robic komu ufać, robicie tylko ludziom wode z mózgu!
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Zbyszek Odpowiedz na list
Data: 04-07-12 23:49 Odpowiedz cytując
Korzystając z usług pana Michała będziesz prawdopodobnie zmieniał fundusze co dwa lata, niezależnie od wyników funduszu, w którym właśnie byłeś. Dzień zmiany przez Ciebie funduszu jest dla pana Michały dniem wypłaty. Przypuszczam, że jest to "spółdzielnia" panów Michałów, którzy mają umowy z różnymi funduszami. Teraz pytanie. Na ile Twój doradca będzie się kierował wynikami funduszów, a na ile najwyższą prowizją za "głowę"?. Myślę, że w tej kwestii będzie próbował znależć złoty środek. Nic nie stoi na przeszkodzie abyście skorzystali oboje. Ja podobną propozycję z lenistwa (co dwa lata wypełnianie papierów) i "braku wiary" odrzuciłem.
Pani Joli będę wdzięczny za pozbawiony emocji komentarz do mojego postu.
Pozdrawiam.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Jola 2 Odpowiedz na list
Data: 04-08-05 21:09 Odpowiedz cytując
Na te wszystkie posty odpowiedź jest jedna należy bardziej zainteresować się tą dziedziną, ponieważ dotyczy to Waszych przyszłych pieniędzy. Aby mieć szersze pojęcie radzę spotkać się z agentami kilku funduszy które są w rankingach na czele np. ranking funduszy od początku działalności( dostępne w portalach elfin , money.pl czy też ze stron Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych adres www.knuife.gov.pl) i dopiero po tych kilku spotkaniach, lekturze stron z internetu należy podjąć decyzję o wyborze funduszu.
W ubezpieczeniach pracuję od 1996 r. i nie zdarzyło mi się oszukać klienta czy przepisywac go co 2 lata do coraz to innego funduszu .
No cóż ETYKA to dla niektórych agentów pojęcie niestety obce.
Zainteresowanym mogę podać swój adres emailowy lub tel.: 609 099 064, moje doradztwo jest bezpłatne może być nawet telefonicznie to klient podejmuje decyzję, a ja jestem od tego aby mu w tym pomóc.
Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: uczciwy agent Odpowiedz na list
Data: 04-08-17 23:19 Odpowiedz cytując
Jeśli wybierać obecnie fundusz to należy zwrócić uwagę na trzy sprawy
1 - opłaty , ponieważ od 01.04.04 zmieniły się zasady pobierania opłat i wszystkie fundusze do końca 2010 roku pobierają jednakowe prowizje 7% miesięcznie, można przyjąć , że najlepiej wybrać Allianz ponieważ jako jedyny nie skorzystał i nie podniósł opłat i do końca 2004 pobiera 5% m-c a w 2005 i latach następnych 4% także dla osób nowo przystępujący do funduszu.
2 - stopa zwrotu z inwestycji i tak zwana hipotetyczna wartość rachunku .Tu najwięcej mają klienci OFE POLSAT/ informacja o hip.wart.rachunku np. w miesięczniku PROFIT/ ale jest też kilka innych funduszy osiągających dobre stopy zwrotu w ciagu 5 lat iwestycji tj. Nationale Nederlanden , Sampo , Dom .
3 - pozycja firmy , która powołała PTE tj. jej pozycja w Polsce,długość prowadzonych iwestycji finansowych innych niż OFE , jakość tych inwestycji i opinia o tych instytucjach / czy to są duże firmy , czy długo zajmują się inwestycjami finansowymi, czy mają osiągnięcia i cieszą się zaufaniem klientów./
 
Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Piotr Odpowiedz na list
Data: 04-08-19 15:00 Odpowiedz cytując
> Jeśli wybierać obecnie fundusz to należy zwrócić uwagę na trzy sprawy
> 1 - opłaty , ponieważ od 01.04.04 zmieniły się zasady pobierania opłat i wszystkie fundusze do końca 2010 roku pobierają jednakowe prowizje 7% miesięcznie, można przyjąć , że najlepiej wybrać Allianz ponieważ jako jedyny nie skorzystał i nie podniósł opłat i do końca 2004 pobiera 5% m-c a w 2005 i latach następnych 4% także dla osób nowo przystępujący do funduszu.

Pierwsza sprawa jest taka, ze wystarczy przeczytać oświadczenie wszystkich funduszy na stronie KNUiFE, które wyraźnie potwierdza, że pobierana prowizja ma minimalny wpływ na wysokość emerytury. Najbardziel liczy sie to , co fundusz wypracuje przez te wszystkie lata. Więc nie warto zapisać sie do funduszu, który pobiera 1% mniej miesięcznie, skoro w najbliższym okresie zarobi 4% mniej nież te "niby" droższe

> 2 - stopa zwrotu z inwestycji i tak zwana hipotetyczna wartość rachunku .Tu najwięcej mają klienci OFE POLSAT/ informacja o hip.wart.rachunku np. w miesięczniku PROFIT/ ale jest też kilka innych funduszy osiągających dobre stopy zwrotu w ciagu 5 lat iwestycji tj. Nationale Nederlanden , Sampo , Dom .

I tu jeśli ktoś sie bedzie tym kierowal nieumiejętnie, to dostanie nieźle po kieszeni.
NIE MOŻNA patrzeć na rankin z 5 lat. Co z tego że Polsat zarobił najwięcej. Dobrze mają tylko ci klienci, którzy w nim byli. Czy jeśli ktoś usłyszy, że akcje firmy X zarobiły w ostatnim półroczu 50%, to poleci je kupić? Może głupi tak zrobi. A mądry kupi te które w ostanim półroczu najwięcej straciły i są tanie. Dlaczego? Bo teraz czeka je wspinaczka i duży wzrost stopy zwrotu. A klienci którzy mieli akcje firmy X sprzedadzą je, bo zarobili. Nie ma akcji, które idą tylko do góry. Wystarczy popatrzec na rankingi OFE z tego roku. Lecą w dół. Nationale utrzymywało sie wysoko przez 4 lata, ale teraz przez jakiś czas będzie nisko. I na taki czas należy uciec do funduszu, który okres spadku ma już za sobą.

> 3 - pozycja firmy , która powołała PTE tj. jej pozycja w Polsce,długość prowadzonych iwestycji finansowych innych niż OFE , jakość tych inwestycji i opinia o tych instytucjach / czy to są duże firmy , czy długo zajmują się inwestycjami finansowymi, czy mają osiągnięcia i cieszą się zaufaniem klientów.

Tu sie zgadzam. To jest ważna sprawa. Bo jak tu na rynku inwestycyjnym porównywać takich gigantów jak Allianz czy Credit Suisse z takim Polsatem i Pocztylionem. Każdy jest w czymś dobry.

Pozdrawiam
Piotr
 
Odp: Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: uczciwy agent Odpowiedz na list
Data: 04-08-19 20:59 Odpowiedz cytując
Fajnie Panie Piotrze to teraz trzeba się zapisać do KRedyt Banku bo ma najniższą jednostę i najgorzej inwestował . Według twojej teori będzie teraz rósł i rósł , życze powodzenia bo niedługo go nie będzie na rynku.
Po to podaje trzy aspekty oceny OFE żeby każdy myślący człowiek wypośrodkował ocenę firmy a nie kierował się tylko jednym wskaźnikiem mogącym mylić /patrz wyniki OFE Polsati jego pozycja na rynku instytucji finansowych/ a opłaty dalej są istotną składową wyników na indywidaulnych kontach klientów OFE / patrz hipotetyczne konta w rankingach rzeczpospolitej i co miesiąc miesięcznik Profit/
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: Piotr Odpowiedz na list
Data: 04-08-20 13:47 Odpowiedz cytując
W żadnym wypadku nie napisałem że należy brać najtańszy fundusz. Kredyt Bank jest wystawiony na sprzedaż i już wiadomo wlasciwie kto go przejmie. Po to są firmy doradcze, żeby zajrzeć głębiej niż zwykły człowiek. Cena jednostki to jedno, a potencjał jaki za soba niesie to druga sprawa. Nawet ważniejsza niż ta pierwsza. Rankingi są dobre, ale mówią o tym co BYŁO, a nas interesuje co BĘDZIE. Czy normalny człowiek wytypuje 6 liczb Dużego Lotka tylko dlatego, że ostatnio ktoś dzięki tym liczbom wygrał 20 mln?
To samo tyczy sie prowizji. Wiadomo że jakiś wpływ ma, ale chyba po coś fundusze oświadczenie złożyły o małym wpływie prowizji na wysokość emerytury.
Przecież lepiej trzymać pieniądze w banku, który pobiera wyższe opłaty, ale daje większy przyrost zysków niż odwrotnie.

Pozdrawiam
Piotr

Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: gosc Odpowiedz na list
Data: 04-09-07 00:56 Odpowiedz cytując
Generali ... heh ... taka praca :)
 
Odp: Odp: Wybór funduszu ???
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-12-27 21:03 Odpowiedz cytując
Analizując te wszystkie wypowiedzi zgadzam sie w pełni z tym co napisał Piotr i Michał. Wybierając fundusz należy skontaktować się z firmą finansową, która pomoże na dzień dzisiejszy wybrać dla klienta fundusz korzystny niż by to zrobił akwizytor konkretnego funduszu no bo oczywiscie chwaliłby swój ,,ogon".Muszę koniecznie dodać swój komentarz odnośnie wypowiedzi Pani Joli. Jedno bardzo ważne zdanie pytanie.Czy jest na świecie spółka która cały czas ma najlepsze zyski? Tak właśnie myśli Pani Jola która napisała że w branży pracuje 6 lat. Pytam w jakiej branży? Ubezpieczeniowej to się zgadza ale polisy na życie to nie fundusze emerytalne. Agent ubezpieczeniowy nie zna tematu rynku funduszy emerytalnych potrafi tylko zapisać klienta do funduszu który reprezentuje.Nic poza tym. W momencie niekorzystnej sytuacji dla klienta czyli wtedy kiedy fundusz ma słabe zyski należy przetransferować zgromadzony kapitał do innego korzystniejszego OFE.Taką możliwość daje klientom ustawa o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych z dnia 28 sierpnia 1997 roku.
Pani Jolu czy według Pani myślenia członek funduszu ma być w nim do końca swojej pracy zawodowej?

Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009