str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

6 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: złamana noga na chodniku - od kogo odszkodowanie?
Autor:  Gość portalu: zosia Odpowiedz na list
Data: 04-03-07 21:20 Odpowiedz cytując
Moja teściowa, wracając z kościoła złamała nogę na chodniku ( był oblodzony i nierówny), w tej chwili teścowa jest po operacji ortopedycznej (ma założony zespol metalowy w nodze, który nalezy usunąć również operacyjnie za rok). czy mogę wystąpić o odszkodowanie (chodnik) i do kogo? czy chodzi o zarządcę dróg . w ogóle nie wiem , może ktoś poradzi
Zosia
 
Odp: złamana noga na chodniku - od kogo odszkodowanie?
Autor:  Gość portalu: ADOLF Odpowiedz na list
Data: 04-07-13 16:51 Odpowiedz cytując
jeśli wypadek nastąpił z winy zarządcy chodnika tj. miasta , spółdzielni odpowiedzialność ponosi ten kto w ramach obowiązku zaniedbał swoich czynności i nie dokonał w tym wypadku , zabezpieczenia chopdnika
należy sprawdzić kto jest zarządcą chodnika, skierować do niego pismo o dobrowolne odszkodowanie, jeśli nie, zgromadzić dokumentację, świadków i skierować sprawę na drogę postępowania sądowego, przy czym należy wykazać niezbicie ze wina jest po stronie pozwanego, opłacić koszty procesu/w pozwie należy zaznaczyć żądanie zwrotu kosztów sądowych wg. norm przepisanych/ i czekać na orzeczenie .
 
Odp: Odp: złamana noga na chodniku - od kogo odszkodowanie?
Autor:  Gość portalu: Wiesia Dziewierzyńska Odpowiedz na list
Data: 04-08-09 22:02 Odpowiedz cytując
Rada ze skierowaniem roszczenia do Zarządcy chodnika jest dobry, jednak może prościej byłoby spytać się Zarządcy jedynie o jego ubezpieczyciela? Zarządcy często nieświadomie próbują poszkodowanego zmusić do wykazania jego winy zaniedbania, a jest to całkowicie niepotrzebne, ponieważ tytułem odśnieżania chodnika Zarządca zawsze odpowiada na zasadzie ryzyka i jedyną okolicznością zwalniającą jest sytuacja w której czynności utrzymania ciągów pieszych powierzył firmie specjalistycznej. WD
____________________________________________
Sprawdź stronę: www.odszkodowania.wroclaw.pl
Odp: złamana noga na chodniku - od kogo odszkodowanie?
Autor:  Gość portalu: KAB Odpowiedz na list
Data: 05-03-08 16:02 Odpowiedz cytując

Oczywiście ze nalezy sie odszkodowanie dla Tesciowej. Z polisy ubezpieczyciela sprawcy nalezy sie odszkodwanie i zadoścuczynienie za: bol i cierpienie, utrudnienie zarobkowana w wyniku niezdolnisci do pracy, przymusu zmiany kwalifikacji zawodowej, kosztow leczenia, skutkow wypadku, utracone marzenia i dobra materialne, bedace skutkiem wypadku itp. W tym przypadku sa to powazne obrazenia wiec pieniadze z odszkodowania nie powinny byc male, pod warunkiem ze zlecisz te sprawe profesjonalistom. Akurat jestem doradca firmy prawnej zajmujacej sie pomocom takim ludziom jak Ty ... Prosze skontaktuj sie z nami... 609857326 lub karol.busz@interia.pl Porady nie sa platne i nie bierzemy zadnych zaliczek ... pozdrawiam
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009