str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

7 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Wg Was najlepszy fundusz i dlaczego??
Autor:  Gość portalu: Zmieniajacy fundusz Odpowiedz na list
Data: 04-03-21 00:50 Odpowiedz cytując
Jestem w Kredyt Banku :((((((((((( i chce natychmiast zmienić fundusz, tylko na jaki??? (słyszałem cos o prowizjach, i jeszcze o czyms - ale o czym to sam nie wiem) dzieki za podpowiedzi
 
Odp: Wg Was najlepszy fundusz i dlaczego??
Autor:  Gość portalu: Jola Odpowiedz na list
Data: 04-03-23 13:48 Odpowiedz cytując
Jeśli natychmiast planujesz zmianę Funduszu Emerytalnego Kredyt Banku,to rozumię że kierujesz sie kiepskimi wynikami finansowymi Funduszu,nie zaś prowizją jaką pobierają poszczególne Fundusze.Z pewnością na zasobność konta w Funduszu Emerytalnym ma wpływ tzw. wartość jednostki uczestnictwa.Ranking wg tego kryterium pokazuje np. WP / pasek tematyczny - emerytury,wyniki/Zapoznaj się z tym rankingiem,jeśli będziesz potrzebował fachowej pomocy w przeanalizowaniu go-napisz na adres: jolantakocik@interia.pl
Zajmuję się tym zawodowo.Jestem przedstawicielem jednego z wiodących na rynku Funduszy OFE.Przypomonam,że transfery między funduszami odbywaja się tylko 4 razy w roku.Najbliższy będzie 31 maja 2004 r./ dokumenty muszą być złożone do 25 kwietnia 04 r./Za pośrednictwem meila odpowiem na wszelkie pytania,watpliwości i chętnie przeslę ofertę Funduszu,który reprezentuję.Pozdrawiam
 
Odp: Odp: Wg Was najlepszy fundusz i dlaczego??
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-12-27 23:40 Odpowiedz cytując
Pani Jola najprawdopodobnie będzie chciała zaproponowac fundusz COMMERCIAL UNION lub NATIONALE-NEDERLANDEN więc nie daj się nabrać jedne z gorszych funduszy w 2004 roku słabe zyski, zbyt droga jednostka jaką oferuje fundusz.
 
Odp: Odp: Odp: Wg Was najlepszy fundusz i dlaczego??
Autor:  Gość portalu: Beata; Odpowiedz na list
Data: 04-12-28 21:51 Odpowiedz cytując
A według Ciebie który fundusz emerytalny warto wybrac? Czym sie wogóle kierowac przy wyborze dobrego funduszu emerytalnego? Tutaj ktos pisze ze CU OFE Commercial Union OFE BPH CU WBK i ING Nationale-Nederlanden sa najgorsze a na innym forum znalazłam że oba te fundusze prowadzą we wszystkich rankingach. Największy OFE na rynku, ponad 2,5 mln Klientów. Korzystny system opłat – najniższa opłata za zarządzanie itd. Czy te liczby to fikcja? Gdzie mozna zanlesc uczciwa osobę która pomoże mi rozwiązac te zawiołości?
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Wg Was najlepszy fundusz i dlaczego??
Autor:  Gość portalu: Andrzej Odpowiedz na list
Data: 04-12-29 20:59 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Beata;
Data: 2004-12-28 21:51

> A według Ciebie który fundusz emerytalny warto wybrac? Czym sie wogóle kierowac przy wyborze dobrego funduszu emerytalnego? Tutaj ktos pisze ze CU OFE Commercial Union OFE BPH CU WBK i ING Nationale-Nederlanden sa najgorsze a na innym forum znalazłam że oba te fundusze prowadzą we wszystkich rankingach. Największy OFE na rynku, ponad 2,5 mln Klientów. Korzystny system opłat – najniższa opłata za zarządzanie itd. Czy te liczby to fikcja? Gdzie mozna zanlesc uczciwa osobę która pomoże mi rozwiązac te zawiołości?
>
Myślę,że powinniśmy sami poświęcić troszkę czasu i analizować wyniki poszczególnych funduszy.Po drugie i najważniejsze nie podejmować pochopnych decyzji.Jeżeli jesteś już w jakimś OFE daj mu szansę.To są inwestycje na wiele lat.Po trzecie analizuj wartość aktywów danego OFE w stosunku do ilości członków.Nadmieniam ,że NIE jestem agentem żadnego OFE.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Wg Was najlepszy fundusz i dlaczego??
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-12-30 22:32 Odpowiedz cytując
Na dzień dzisiejszy bardzo korzystny fundusz który zarabia i ma nie za drogą jednostkę jest to fundusz CREDIT SUISSE.W chwili obecnej jest to fundusz na wzroscie a niestety renking za 12 miesięcy dla CU, NN czy też Sampo jeśli chodzi o stopę zwrotu pokazuje jak słabe zyski osiągają właśnie wymienione fundusze.Nie ma na świecie spółki która jest cały czas na górze i osiąga najlepsze zyski.Skończył się dobry okres dla wymienionych funduszy.Te z górnej półki znalazły się na dole rankingów ,mówimy tu o wypracowanych zyskach a nie o aktywach.Zastanów się kiedy idziesz na emeryturę jeśli przed tobą 30 czy więcej lat pracy to musisz gromadzić na swoim koncie nie za drogie jednostki rozrachunkowe na trendzie wzrostu bo każdy fundusz raz wypracuje lepsze zyski raz gorsze.Dbać należy o swoje prywatne konto emerytalne bo emerytura to ilość jednostek x wartośc = kapitał.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Odp: Wg Was najlepszy fundusz i dlaczego??
Autor:  Gość portalu: Falkon2000 Odpowiedz na list
Data: 05-01-05 23:07 Odpowiedz cytując
Popieram, popieram, popieram.
CU, NN_ w żadnym wypadku teraz, może kiedyś będzie warto zmienić, ale teraz??? jedne z gorszych stów zwrotu, wielkie, mało dynamiczne fundusze.Popieram całkowicie , Credit Suisse jak najbardziej.
Pozdrawiam- Mirek
falkon2000@interia.pl
Odp: Odp: Odp: Odp: Wg Was najlepszy fundusz i dlaczego??
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 05-01-17 23:15 Odpowiedz cytując
Wspomniane fundusze CU i NN to fundusze które w rankingach prowadziły bo to duże fundusze o duzych akktywach dużo klientów i co z tego.Jak wygladają wypracowane zuski w ubiegłym roku 2004r czym ma się pochwalić CU i NN. W rankingach pozycje najniższe a dlaczego? Ano dlatego, że fundusze które zarabiały wczesniej nie bedą zarabiały cały czas jednakwo dużo teraz te fundusze z dolnej półki pokazują, że potrafią inwestować i okazuje się, ze fundusz PEKAO OFE i CREDITT SUISSE to najkorzystniejsze fundusze minionego roku dla klientów.Zawsze warto być w funduszu który oferuje mi zyski lepsze od innych.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009