str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

2 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Czy można zaskarżyć ZUS ?
Autor:  Gość portalu: Anna Odpowiedz na list
Data: 04-05-02 22:52 Odpowiedz cytując
Od dwóch lat ZUS nie odprowadza części moich składek do II filaru OFE. Moje wizyty w Oddziale w Rzeszowie, pisma i prośby pozostają bez echa. Bezsensowne odpowiedzi, powtarzane z uporem maniaka przez jakąś Panią Dyrektor, opisujące podwójne niby konto, (które dwa lata wcześniej podwójne nie było), a nikt niczego poza chyba ZUS-em nie zmieniał, przekroczyły granice mojej cierpliwości. proszę niech koś napisze czy mogę wygrać tę sprawę w sądzie. czy Urząd Nadzoru nad Funduszami może mi pomóc. OFE do którego należę nie może mi pomóc. czy naprawdę nie istnieje żaden bat nad złodziejskim ZUS-em. Pieniądze na coraz to nowe budynki, pozamykane przed petentami biura i eleganckie gabinety są ,zatem nie z biedy wynika brak moich pieniędzy na moim koncie!!! to jest skandal w jakim kraju my żyjemy. po raz kolejny nas oszukano!!!
Mam pełną dokumentację mojej korespondencji z ZUS -em przez te lata.
Prosze niech ktoś odpowie.
 
Odp: Czy można zaskarżyć ZUS ?
Autor:  Gość portalu: Polo Odpowiedz na list
Data: 04-08-25 12:41 Odpowiedz cytując
Witam, ja miałem taką samą sytuację. Napisałem o tym tutaj http://www.elfin.pl/?id=elfin/forum//../com/forum2/pokaz.html&idwatku=892&forumid=3

Kilka osób odpisało i okazuje się, że to nagminne tłumaczenie ZUSu. Widzę, że dawno to napisałaś, napisz czy cos się zmieniło. Jakiś czas temu zaczęli mi przekazywać składki do ofe i oddali zaległe -niby z odsetkami.
 
Odp: Odp: Czy można zaskarżyć ZUS ?
Autor:  Gość portalu: Andrzej Sz Odpowiedz na list
Data: 04-09-04 13:12 Odpowiedz cytując
Oczywiście że można proszę pobrać ze swojego Ofe oficjalne pismo do ZUS z prośbą o wyjaśnienie braku składek mają na odpowiedż ustawowo 2 tyg,jeżeli ZUS nie potrafi odpowiedzieć dlaczego nie przekazuje składek do OFE sam podkłada się pod sąd. Swoją stroną ma Pani bardzo dziwne Ofe że nie potrafią Pani pomóc powinno to być obowiązekiem ich agenta
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009