str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Zwroty z tytułu nadpłaconego podatku + odliczenia remontowe
Autor:  wojciechpasek Odpowiedz na list
Data: 04-07-20 13:49 Odpowiedz cytując
Mam pytanie do bardziej doświadczonych w tym zakresie - w zeznaniu za rok 2003 wyliczyłem, ze nalezy mi się zwrot nadpłaconego podatku ( Izba przelała już tę sumę), ale jednoczesnie dokonałem odliczen z tytułu modernizacji mieszkania i zakupu komputera. Jednak żadnego dodatkowego zwrotu nie otrzymałem. Czy powinienem się go spodziewać / upomnieć się o niego? Czy też jesli dostałem zwrot nadpłaconego podatku, bo mój dochód okazał się niski, to już z odliczen nie należy mi się nic?
 
Odp: Zwroty z tytułu nadpłaconego podatku + odliczenia remontowe
Autor:  Gość portalu: Agi Odpowiedz na list
Data: 04-07-20 17:12 Odpowiedz cytując
Obie ze wspomnianych ulg są ulgami odliczanymi od podatku. Jeśli więc nie zapłacono faktycznie żadnego podatku (wnioskuję, że zwrócono całość zapłaconego podatku, a dochód za cały ubiegły rok nie przekroczył 2789 zł)nie ma podstaw do odliczeń.
 
Odp: Odp: Zwroty z tytułu nadpłaconego podatku + odliczenia remontowe
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-07-22 11:34 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Agi
Data: 2004-07-20 17:12

> Obie ze wspomnianych ulg są ulgami odliczanymi od podatku. Jeśli więc nie zapłacono faktycznie żadnego podatku (wnioskuję, że zwrócono całość zapłaconego podatku, a dochód za cały ubiegły rok nie przekroczył 2789 zł)nie ma podstaw do odliczeń.


Nie, to nie tak! Dochód za cały ubiegły rok grubo przekroczył tę kwotę, z obliczeń wyszło mijednak, że powinienem dostać ponad 380 zł zwrotu z tytułu nadpłaconego podatku pomijając wszelkie odliczenia dodatkowe. I tę kwotę otrzymałem, nie wiedzę jednak, zeby odliczenia z tytułu remontu coś mi dały... powinno być tego jeszcze kilkaset zł zwrotu ekstra.
 
Odp: Odp: Odp: Zwroty z tytułu nadpłaconego podatku + odliczenia remontowe
Autor:  Gość portalu: Agi Odpowiedz na list
Data: 04-07-22 16:06 Odpowiedz cytując
W takim razie nie bardzo wiem jak mam rozumieć Pana sytuację. Czy w ogóle nie uwzględnił Pan wydatków remontowych w rozliczeniu?? Jeśli tak to oczywiście może Pan złożyć korektę rozliczenia i w przypadku, gdy otrzymany już zwrot jest niższy od zapłaconego podatku powinien Pan dodatkowo otrzymać zwrot ulgi remontowej.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009