str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

5 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: Agga Odpowiedz na list
Data: 04-08-03 17:43 Odpowiedz cytując
Proszę o obiektywność. Tak jak spora część mieszkańców tego kraju jestem słabo oblatana w sprawie OFE. ostatnio zmieniłam DOM na AIG. Sądziłam, że robię dobrze. Ale czy na pewno?
 
Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: Jola Odpowiedz na list
Data: 04-08-05 20:46 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Agga
Data: 2004-08-03 17:43

> Proszę o obiektywność. Tak jak spora część mieszkańców tego kraju jestem słabo oblatana w sprawie OFE. ostatnio zmieniłam DOM na AIG. Sądziłam, że robię dobrze. Ale czy na pewno?

OBiektywnie biorąc to czym się kierowałaś zmieniając fundusz?
Prowizją, ktorą teraz będziesz wg nowych przepisów/ od 1 kwietnia br./ płacić wyższą niż miałaś w poprzednim funduszu? Wynikami które są słabsze niż poprzedniego funduszu?
Czy może uległaś urokowi agenta z AIG? A czy przekazał Ci te informacje czy je zataił, abyś się do niego przepisała?
SAMA sprawdź sobie te informacje na stronach Urzedowych KOmisji NAdzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych tj. www.knuife.gov.pl lub portalu finasowego elfin czy money.pl.
Jeśli agent Ci o tym nie powiedział to dzwoń czym prędzej na infolinie
PTE DOM 0801 366 366 lub 022/58 28 900 i mozesz jeszcze tę decyzję cofnąć ale tylko do 9 sierpnia, jesli tego nie uczynisz zostaniesz przeniesiona do AIG . POZDRAWIAM i życzę konstruktywnych wniosków.
 
Odp: Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: ART Odpowiedz na list
Data: 04-08-05 21:15 Odpowiedz cytując
To sie dopiero okaże jak otrzymasz wydruki po transferze. Przenosiny nie zawsze popłacają.
 
Odp: Odp: Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: FREEMANN Odpowiedz na list
Data: 04-08-05 22:15 Odpowiedz cytując
MYŚLĘ ŻE,ŹLE PONIEWAŻ JAK PODKREŚLIŁ MÓJ PRZEDMÓWCA ZAMIENIŁAŚ NA
GOŻEJ INWESTUJĄCY FUNDUSZ. OFE DOM JEST W RANKINGACH NA OKOLO 2,3
POZYCJI A OFE ING NA DOLE.POZATYM JEŚLI MIALAŚ STAŻU WIĘCEJ NIŻ DWA LATA STRACISZ 4,5% W OFE DOM BEZPOWROTNIE.JAKBY BYŁO ODWROTNIE Z
AIG DO DOMU TO BY BYŁO LOGICZNE.AGENT OFE AIG KIEROWAŁ SIĘ WYŁĄCZNIE PROWIZJĄ A NIE TWOIM INTERESEM.JESTEM SAM AGENTEM OFE DOM I TAK
NIE POSTĘPUJĘ, KIERUJĘ SIĘ INTERESEM CZŁONKÓW DBAJĄC O WIZERUNEK WŁASNY I FIRMY KTÓRĄ REPREZENTUJE(OD 5 LAT).OCZYWIŚCIE ,ŻE RÓWNIEŻ PRZEPISUJE ALE Z OFE GORSZYCH NP.CU,SKARBIEC,AIG,PZU ALE RÓWNIEŻ
INFORMUJE O SKUTKACH ( PATRZ STATUT OFE I USTAWA O OFE)WIELOKROTNIE TEŻ SPOTYKAŁEM Z PYTANIEM INDENTYCZNYM OSOB KTÓRE ZOSTAŁY POTRAKTOWANE W SPOSÓB PODOBNY.MOJA RADA JAK NAJSZYBCIEJ SKONTAKTUJ SIĘ Z OFE DOM
NAPISZESZ OŚWIADCZENIE I UMOWA KTÓRĄ ZAWARŁAŚ Z OFE AIG BĘDZIE NIEWAŻNA W ŚWIETLE PRAWA.POWODZENIA!
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-26 00:34 Odpowiedz cytując
a ja mysle ze bardzo dobrze fundusz DOM oferuje za droga jednostke nalezy kupowac w miare tanie jednostki na wzroscie AIG ma jednostke tansza od DOMu i wcale nie jest to gorszy fundusz od innych.czlowieku porownujesz NN anie AIG czytaj uwaznie co pisze osoba i nie sciemniaj bo chwalisz swoj ogon ------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: FREEMANN
Data: 2004-08-05 22:15

> MYŚLĘ ŻE,ŹLE PONIEWAŻ JAK PODKREŚLIŁ MÓJ PRZEDMÓWCA ZAMIENIŁAŚ NA
> GOŻEJ INWESTUJĄCY FUNDUSZ. OFE DOM JEST W RANKINGACH NA OKOLO 2,3
> POZYCJI A OFE ING NA DOLE.POZATYM JEŚLI MIALAŚ STAŻU WIĘCEJ NIŻ DWA LATA STRACISZ 4,5% W OFE DOM BEZPOWROTNIE.JAKBY BYŁO ODWROTNIE Z
> AIG DO DOMU TO BY BYŁO LOGICZNE.AGENT OFE AIG KIEROWAŁ SIĘ WYŁĄCZNIE PROWIZJĄ A NIE TWOIM INTERESEM.JESTEM SAM AGENTEM OFE DOM I TAK
> NIE POSTĘPUJĘ, KIERUJĘ SIĘ INTERESEM CZŁONKÓW DBAJĄC O WIZERUNEK WŁASNY I FIRMY KTÓRĄ REPREZENTUJE(OD 5 LAT).OCZYWIŚCIE ,ŻE RÓWNIEŻ PRZEPISUJE ALE Z OFE GORSZYCH NP.CU,SKARBIEC,AIG,PZU ALE RÓWNIEŻ
> INFORMUJE O SKUTKACH ( PATRZ STATUT OFE I USTAWA O OFE)WIELOKROTNIE TEŻ SPOTYKAŁEM Z PYTANIEM INDENTYCZNYM OSOB KTÓRE ZOSTAŁY POTRAKTOWANE W SPOSÓB PODOBNY.MOJA RADA JAK NAJSZYBCIEJ SKONTAKTUJ SIĘ Z OFE DOM
> NAPISZESZ OŚWIADCZENIE I UMOWA KTÓRĄ ZAWARŁAŚ Z OFE AIG BĘDZIE NIEWAŻNA W ŚWIETLE PRAWA.POWODZENIA!
Odp: Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 04-11-15 23:54 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Jola
Data: 2004-08-05 20:46

> ------ Wiadomość oryginalna -------
> Autor: Gość portalu: Agga
> Data: 2004-08-03 17:43
>
> > Proszę o obiektywność. Tak jak spora część mieszkańców tego kraju jestem słabo oblatana w sprawie OFE. ostatnio zmieniłam DOM na AIG. Sądziłam, że robię dobrze. Ale czy na pewno?
>
> OBiektywnie biorąc to czym się kierowałaś zmieniając fundusz?
> Prowizją, ktorą teraz będziesz wg nowych przepisów/ od 1 kwietnia br./ płacić wyższą niż miałaś w poprzednim funduszu? Wynikami które są słabsze niż poprzedniego funduszu?
> Czy może uległaś urokowi agenta z AIG? A czy przekazał Ci te informacje czy je zataił, abyś się do niego przepisała?
> SAMA sprawdź sobie te informacje na stronach Urzedowych KOmisji NAdzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych tj. www.knuife.gov.pl lub portalu finasowego elfin czy money.pl.
> Jeśli agent Ci o tym nie powiedział to dzwoń czym prędzej na infolinie
> PTE DOM 0801 366 366 lub 022/58 28 900 i mozesz jeszcze tę decyzję cofnąć ale tylko do 9 sierpnia, jesli tego nie uczynisz zostaniesz przeniesiona do AIG . POZDRAWIAM i życzę konstruktywnych wniosków.
Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: uczciwy Odpowiedz na list
Data: 04-08-12 23:44 Odpowiedz cytując
straciłaś 200%!!!!!!!!!!!!!! w okresie do 1012roku agent zyskał 200 zł a może więcej jak dobrze zarabiasz.
Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: uczciwy Odpowiedz na list
Data: 04-08-12 23:46 Odpowiedz cytując
Jak zmieniłaś to straciłaś na opłatach 200% !!!!!!!!!!! do końca 2012 a agent zarobił 200 złotych albo i więcej jak dobrze zarabiasz
 
Odp: Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: aga Odpowiedz na list
Data: 04-08-13 21:36 Odpowiedz cytując
A jak to policzyłeś-skąd 200%? czy możesz mi to wytłumaczyć?
 
Odp: Odp: Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: uczciwy agent Odpowiedz na list
Data: 04-08-17 22:45 Odpowiedz cytując
skąd 200% to proste w OFE DOM opłata miesięczna dla Osoby po 24m-c członkostwa w OFE AIG jak i innym funduszu od 01.04.04./zmiana ustawy/
wynosi 7% MIESIĘCZNIE do końca 2010 roku czyli o 30% więcej rocznie, 6.125% opłaty miesięcznej w roku 2011 i bodaj 5,25% w roku 2012 dodaj sobie to będziesz mieć 200% więcej opłat do końca 2013 roku a zyki trudno przewidzieć zwłaszcza,że AIG przez ostatnie 5 lat nie zachwyciło i jest na przedostaniej pozycji z zyskami poniżej 70% w ciągu pięci lat.
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-26 00:51 Odpowiedz cytując
AIG mial swoj nie najlepszy okres trzech lat od poczatku dzialalnosci a przez nastepne lata zarabial i byl na wzroscie wiec nie sciemniaj bo sama prowizja nie ma znaczenia jesli chodzi o kapital w przyszlosci emerytalny porownajmy wplywa skladka klienta w ofe DOM 100 złotych potraca po zmianach 7% czyli jest to 7 zł czyli skladka netto wynosi 93 zlotych za skladke netto klient kupuje jednostki po cenie 19,87 złotych czyli na konto klienta zapisza jednostek 4,6804 a w AIG za ta same 100 zlotych po potraceniu prowizji 7% klient kupi po cenie 18,08 to na jego konto zapisza jednostek 5,1438 no i kto ma wiecej?------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: uczciwy agent
Data: 2004-08-17 22:45

> skąd 200% to proste w OFE DOM opłata miesięczna dla Osoby po 24m-c członkostwa w OFE AIG jak i innym funduszu od 01.04.04./zmiana ustawy/
> wynosi 7% MIESIĘCZNIE do końca 2010 roku czyli o 30% więcej rocznie, 6.125% opłaty miesięcznej w roku 2011 i bodaj 5,25% w roku 2012 dodaj sobie to będziesz mieć 200% więcej opłat do końca 2013 roku a zyki trudno przewidzieć zwłaszcza,że AIG przez ostatnie 5 lat nie zachwyciło i jest na przedostaniej pozycji z zyskami poniżej 70% w ciągu pięci lat.
Odp: Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: reprezentant emerytalny Odpowiedz na list
Data: 04-11-26 00:38 Odpowiedz cytując
no wlasnie jak to obliczyles bo na uczciwego to te wywody mi nie pasuja ------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: uczciwy
Data: 2004-08-12 23:46

> Jak zmieniłaś to straciłaś na opłatach 200% !!!!!!!!!!! do końca 2012 a agent zarobił 200 złotych albo i więcej jak dobrze zarabiasz
Odp: Zmieniłam DOM na AIG. Czy dobrze zrobiłam?
Autor:  Gość portalu: uczciwy agent Odpowiedz na list
Data: 04-08-17 22:48 Odpowiedz cytując
Jeszcze jedno jak już korzystasz z internetu to zajrzyj na stronę www.knuife.gov.pl to jest strona Państwowego Nadzoru na której dowiesz się o zmianach w ustawie , o pobieranych opłatach przez fundusze , możesz też zadać pytania urzędnikom o istotę systemu oraz poprosić o informację
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009