str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

20 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: odpowiedzialność PZU za szkody wyrządzone przez energetykę
Autor:  Gość portalu: napkins Odpowiedz na list
Data: 04-10-07 18:14 Odpowiedz cytując
Witam
W czerwcu w skutek wichury doszło do przepięcia w sieci energetycznej Enea przez co uległ uszkodzeniu mój komputer. Energetyka jest ubzpieczona w PZU.W pierwszym miesiącu od zaistnienia szkody pracownik energetyki poinformował bym naprawił komputer i przekazał rachunki za naprawę bezpośrednio do ich ubezpieczyciela. Po ok miesiącu dostałem od PZU pismo, w którym informuje mnie jakie dokumenty mam donieść tj faktury za naprawę i zakup komputera, który uległ uszkodzeniu oraz opinie serwisu co do oględzin i nr konta bankowego.Wszystkie dokumenty jak wyżej doniosłem.Mineły 2 miesiące od przejęcia szkody przez PZU i otrzymałem odmowną decyzję co do wypłaty odszkodowania ponieważ w uzasadnieniu PZU stwierdziło, że nie otrzymało ode mnie części, które uległy uszkodzeniu a które zastały złomowane po naprawie przez serwis. PZU wcześniej w żadnym z pism nie poinformowało mnie o tym bym takie części im przedłożył nawet nie chciało dokonać oględzin przed naprawą choć przez cały okres trwania szkody informowałem PZU o wysokich kosztach naprawy. PZU również złożyło wizytę w serwisie, w którym dokonano naprawy i serwis potwierdził to zdarzenie. Jestem bezradny...Może ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam
 
Odp: odpowiedzialność PZU za szkody wyrządzone przez energetykę
Autor:  Gość portalu: Kowal Odpowiedz na list
Data: 04-10-23 01:26 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: napkins
Data: 2004-10-07 18:14

> Witam
> W czerwcu w skutek wichury doszło do przepięcia w sieci energetycznej Enea przez co uległ uszkodzeniu mój komputer. Energetyka jest ubzpieczona w PZU.W pierwszym miesiącu od zaistnienia szkody pracownik energetyki poinformował bym naprawił komputer i przekazał rachunki za naprawę bezpośrednio do ich ubezpieczyciela. Po ok miesiącu dostałem od PZU pismo, w którym informuje mnie jakie dokumenty mam donieść tj faktury za naprawę i zakup komputera, który uległ uszkodzeniu oraz opinie serwisu co do oględzin i nr konta bankowego.Wszystkie dokumenty jak wyżej doniosłem.Mineły 2 miesiące od przejęcia szkody przez PZU i otrzymałem odmowną decyzję co do wypłaty odszkodowania ponieważ w uzasadnieniu PZU stwierdziło, że nie otrzymało ode mnie części, które uległy uszkodzeniu a które zastały złomowane po naprawie przez serwis. PZU wcześniej w żadnym z pism nie poinformowało mnie o tym bym takie części im przedłożył nawet nie chciało dokonać oględzin przed naprawą choć przez cały okres trwania szkody informowałem PZU o wysokich kosztach naprawy. PZU również złożyło wizytę w serwisie, w którym dokonano naprawy i serwis potwierdził to zdarzenie. Jestem bezradny...Może ktoś miał podobny problem. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam



Cześć!
Myślę, że gdybyś zamiast pisac jakiekolwiek pismo do Pzu , poszedł do samego Gabinetu dyrektora miejscowej placówki i po przedstawieniu sprawy poprosił o informacjie o tym jak otrzymać odszkodowanie; problem z którym sie borykasz rozwiązałby sie na miejscu.
Jest jednak ważna sprawa.
Musisz przejść sekretarke i inne osoby, które bronią dostępu do dyrektora przed takimi osobami jak Ty. Jest na to kilka sposobów.
Umów sie telefonicznie z sekretarką kontrole z organu np wojewódzkiego i przybądź na wyznaczoną godzine. postrasz ich, że taka wizyta, żeczywiście może mieć miejsce, jeżeli nie udzieli ci odpowiednich informacji.
Proszę cię jednak o zachownie umiaru!! to był tylko przykład. Niczego nie sugeruje, ale w ten sposób umawiam sobie wizyty (skuteczne!!!!!!!!!!!!!!!!!) z dyrktorami9Właścicielami) nie takich instytucji jak Pzu, ale większymi. Oczywiście nie chodzi tu o szantaż, troszkę przesadziłem, ale chodzi o to , aby sam dyrektor zajął się TWOJĄ SPRAWĄ!!!!! Głowe daję, że poruszy cały inspektorat na nogi!!!! Jak to podziała, to dzwoń do mnie na nt 692570746
Jak nie podziała, mimo wszystko dzwoń.
P O W O D Z E N I A ! ! !
Pamiętaj: Kto puka, temu zostanie otworzone.
Nie poddawaj sie. Nie takie sprawy załatwiałem
Kowal
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009