str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

4 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: sędzia sportowy - podatek dochodowy
Autor:  Gość portalu: tomuska Odpowiedz na list
Data: 04-10-14 07:29 Odpowiedz cytując
Wykonuję dodatkową pracę jako sędzia hokeja na lodzie-właściwie dopiero zaczynam, czy ktoś mógłby mi powiedzieć w jaki sposób powinienem rozliczać się ze "skarbówką". Chodzi mi o wielkość podatku ( % ), ewentualne koszty uzyskania dochodu itd. Z góry serdecznie dziękuję.
Tomek
 
Odp: sędzia sportowy - podatek dochodowy
Autor:  Gość portalu: Tom Odpowiedz na list
Data: 04-10-14 09:34 Odpowiedz cytując
Troszeczkę za mało inforamacji. Najważniejsze to na jakiej podstawie wykonujesz tę pracę tzn. czy w ramach umowy o pracę, zlecenie...?
 
Odp: sędzia sportowy - podatek dochodowy
Autor:  Gość portalu: tomuska Odpowiedz na list
Data: 04-11-03 07:55 Odpowiedz cytując
Na ustną umowę. Powinienem za to wystawiać rachunek. Nie weim tylko,czy mogę odliczyć sobie 20% uzyskania kosztówi wówczas odliczyc 19% podatku.
DZiekuję za odpowiedź.
t.
 
Odp: Odp: sędzia sportowy - podatek dochodowy
Autor:  Gość portalu: Gość Odpowiedz na list
Data: 04-11-03 08:32 Odpowiedz cytując
Takie zajęcie "pasuje" do charakteru umowy zlecenia. Poczytaj sobie czym się charakteryzują takie umowy. Jeśli rzeczywiście będzie to umowa zlec. to wystawiasz rachunek. Koszty uzyskania przychodu będą prawdopodobnie w wysokości 20%, podatek dochod. też 20% i jeszcze ubezp. zdrow. (8,25% podstawy, z czego odliczyć od podatku można tylko 7,75%). Oczywiście jest jeszcze kwestia podlegania badź niepodlegania ubezpieczeniom społ.
Pozdr.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009