str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: ulga odsetkowa
Autor:  Gość portalu: andrzej Odpowiedz na list
Data: 04-10-20 22:10 Odpowiedz cytując
W roku 2004 kupiłem mieszkanie ( spółdzielcze własnościowe), ale nie jest to nowo wybudowane mieszkanie. Czy mogę skorzystać z ulgi odsetkowej od zaciągniętego kredytu?? Z góry dziękuję.
 
Odp: ulga odsetkowa
Autor:  Gość portalu: Marek Odpowiedz na list
Data: 04-10-21 08:45 Odpowiedz cytując
Nie możesz. Preferencja podatkowa polega na umożliwieniu podatnikom odliczania od dochodu wydatków przeznaczonych na spłatę odsetek od kredytu (pożyczki) zaciągniętego na sfinansowanie inwestycji mającej na celu zaspokojenie własnych potrzeb mieszkaniowych, związanych z:
a) budową budynku mieszkalnego, albo
b) wniesieniem wkładu budowlanego lub mieszkaniowego do spółdzielni mieszkaniowej na nabycie prawa do nowo budowanego budynku mieszkalnego albo lokalu mieszkalnego w takim budynku, albo
c) zakupem nowo wybudowanego budynku mieszkalnego lub lokalu mieszkalnego w takim budynku od gminy albo od osoby, która wybudowała ten budynek w wykonywaniu działalności gospodarczej, albo
d) nadbudową lub rozbudową budynku na cele mieszkalne lub przebudową (przystosowaniem) budynku niemieszkalnego, jego części lub pomieszczenia niemieszkalnego na cele mieszkaniowe, w wyniku której powstanie samodzielny lokal mieszkalny spełniający wymagania określone w przepisach prawa budowlanego.
Pozdr.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009