str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

29 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Wydatki na remont w 2000r., a odliczenia za 2001r.
 
Odp:
Autor:  Gość portalu: Piotr Odpowiedz na list
Data: 02-02-16 22:33 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------

-----------------------------------
Czy mogę odliczyć wydatki na remont poniesione w 2000r. (jeżeli ich wysokość była niższa niż limit minimalny) w roku 2001. Jeżeli tak to czy traktować je jako poniesione 2001r.
 
Odp: Odp:
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 02-02-18 12:57 Odpowiedz cytując
Wydatki na remont są rozliczane w trzyletnim okresie. Aktualnie ulga jest rozliczana za okres 2000-2002. Ustawa przewiduje, że zmniejszenie podatk może być dokonane w roku podatkowym, w którym suma wydatków poniesionych przez podatnika od początku każdego okresuprzekroczy limit. Jeżeli więc w roku 2000 nie przekroczył Pan limitu a suma wydatków za rok 2000 i 2001 limit ów już przekroczyła ma Pan prawo do skorzystania z ulgi. Niestety wydaje się, że konstrukcja pit d nie przewiduje takiej możliwości.
Proponuje skontaktować się z urzędem skarbowym albo
spróbować w poz. 91 "kwota odliczenia....w 2000" wykazać kwotę 19 % poniesionych w 2000 r. wydatków i przenieś ja do poz.97 "Odliczenia, które...za 2000r." w poz. 93 "kwota przysługującego ... w 2001 r." napisac kwotę poniesionych w 2001 wydatków. Jest to jednak interpretacja, której urzędy skarbowe mogą nie akceptować.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009