str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

3 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Czy warto założyć jeszcze lokatę antypodatkową?
 
czy warto zakładać lokaty antypodatkowe?
Autor:  Gość portalu: MM Odpowiedz na list
Data: 02-02-19 11:55 Odpowiedz cytując
Z interpretacji znowelizowanej ustawy o podatku dochodowym wynika (chć niejednoznacznie), że zakładając lokatę dyskontową do końca lutego unikniemy jeszcze 20-proc. podatku od odsetek.
Kilka banków poszerzyło swe oferty o takie lokaty głośno je reklamując. Moim zdaniem slogany typu "ostatnia taka szansa" to zwykły chwyt marketingowy, tak naprawdę, inna jest tylko konstrukacja lokaty - efektywność zaś taka jak w przypadku zwykłych lokat
 
Odp: czy warto zakładać lokaty antypodatkowe?
Autor:  Gość portalu: Tomek Odpowiedz na list
Data: 02-02-19 15:02 Odpowiedz cytując
Nie znam dokładnie ofert banków ale znam oferty Towarzystw Ubezpieczeniowych. Wiem na pewno, że proponują one lokaty zwolnione od tego podatku.
Chętnie udzielę bardziej szczegółowych informacji.

tomekwolek@poczta.gazeta.pl

Pozdrawiam
 
Ja z tego skorzystałem
Autor:  Gość portalu: Yoyo Odpowiedz na list
Data: 02-02-21 11:57 Odpowiedz cytując


Lokaty antypodatkowe oferują: Millennium , Invest Bank, Kredyt Bank, BGŻ, ING Bank Śląski, Fortis Bank, Lukas Bank.
Zaletą tego typu lokat jest to, że odsetki od zdeponowanych pieniędzy otrzymuje się w dniu założenia, a tym samym mozna je ponownie ulokować na innej lokacie. Ja właśnie tak zrobiłem, lokując wypłacone odsetki na wysko oprocentowanym rachunku internetowym.
Yoyo
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009