str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

20 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: ze świadczeń przedemeryt.do wcześn.emerytury/praca w warunkachszkodliw
Autor:  Gość portalu: Ryszard Odpowiedz na list
Data: 05-03-06 15:19 Odpowiedz cytując
Jestem na świadczeniach przedemerytalnych.Mam ok.15,5 roku w warunka ch szkodliw.ZUS uznał 13,5.Wiem że musi to być poświadczone wiadectwami w warunkach szkodliwych i to rzeczywiście ZUS już ma.Te pozostałe 2 lata to dwa z-dy pracy.Jeden z-d wystawił mi zaświadczenie ,że na tym stanowisku przysługuje wydanie takiego świadectwa ,ale nie dysponuje moimi aktami ,a drugi zakład zlikwidowano /wcześniej nie uzupełniono moich akt o takie świadectwo/.Wystąpiłem do byłego syndyka - niestety nie odpisuje.
ZUS wydał specjalne druki dla zeznań świadków .Odszukałem po prawie
40 latach trzech świadków ale mimo potwierdzenia zezneń przez ZUS
nie uznano ich.Wobec tego wystąpiłem do sądu d/s pracy i ubezp.społ.
Moje pytanie czy ktoś z forumowiczów miał podobną sprawę?Czy Sąd pracy w tym przypadku pomoże?Czy może być uznane zaświadczenie?
Czy może jest jakiś precedens na te okoliczności?Czy byłemu syndykowi wolno nie reagować? Lącze pozdrowienia.Ryszard.
 
Odp: ze świadczeń przedemeryt.do wcześn.emerytury/praca w warunkachszkodliw
Autor:  Gość portalu: ewa Odpowiedz na list
Data: 05-03-15 19:23 Odpowiedz cytując
Jestem pracownikiem ZUS i z praktyki wiem, że jest duża szansa na pozytywne rozstrzygnięcie przez sąd. ZUS niestety nie mógł pozytywnie rozstrzygnąć Pana sprawy, ponieważ jak rozumiem nie udokumentował Pan 15-letniego okresu pracy w szczególnych warunkach. ZUS nie ma uprawnień do uwzględniania tych okresów na pdstawie zeznań świadków. A sąd tak. Życzę powodzenia, trzymam kciuki.
 
Odp: Odp: ze świadczeń przedemeryt.do wcześn.emerytury/praca w warunkachszkodliw
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 05-03-20 07:59 Odpowiedz cytując
Do Ewy pracownika ZUS!Jakie są możliwości zasięgnięcia porady od prawników nazwijmy ZUS-owskich.Mój oddział jest b.tajemniczy.Gdzie mogę zdobyć ich adres.wiem ze działają dla ZUS i nie będa obiektywni.Pozdrowienia
 
Odp: Odp: Odp: ze świadczeń przedemeryt.do wcześn.emerytury/praca w wa
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 08-02-22 18:43 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu:
Data: 2005-03-20 07:59

> Do Ewy pracownika ZUS!Jakie są możliwości zasięgnięcia porady od prawników nazwijmy ZUS-owskich.Mój oddział jest b.tajemniczy.Gdzie mogę zdobyć ich adres.wiem ze działają dla ZUS i nie będa obiektywni.Pozdrowienia
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009