str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

6 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Czy kredyt mieszkaniowy w walucie obcej jest korzystniejszy?
Autor:  Gość portalu: Miłek Odpowiedz na list
Data: 02-02-21 13:38 Odpowiedz cytując
Zamierzam zaciągnąć kredyt na mieszkanie, czy warto rozważać kredyt w obcej walucie (w szczególności mam na myśli euro lub franki szwajcarskie) czy może, w związku z redukcją stóp i spadkiem wartości złotego warto myśleć o kredycie w krajowej walucie?

 
Odp: Czy kredyt mieszkaniowy w walucie obcej jest korzystniejszy?
Autor:  Gość portalu: rusnak Odpowiedz na list
Data: 02-02-21 14:01 Odpowiedz cytując
Tak, jest korzystniejszy. Ale dla banku.
Skad sie biora cisgle takie pytania jak wszyscy, nawet debilni politycy, wrzeszcza ze zloty jest za mocny. Jak oslabnie to wyjda ci takie odsetki, ze biegiem popedzisz do banku przewalutowywac. A to kosztuje calkiem niemalo. I pewnie juz i tak bedzie za pozno...
Bank na kredycie zlotowym zarabia sporo, ale na walutowym to juz jest po prostu skandal. Porownaj sobi marze na zmiennym oprocentowaniu zloty wg WIBOR i np. euro wg EUROBOR. Nic tylko brac kredyt w walutach obcych. ROTFL... ;-)))

 
Odp: Odp: Czy kredyt mieszkaniowy w walucie obcej jest korzystniejszy?
Autor:  Gość portalu: As Odpowiedz na list
Data: 02-02-21 16:45 Odpowiedz cytując
Zgadzam się z Tobą, że w przypadku nagłego osłabnięcia polskiej waluty przewalutowanie może niewiele dać, sam kiedyś obudziłem się z ręką w nocniku, ale niestety, branie kredytu zawsze związane jest ryzykiem.

Spłacam kredyt w euro i co by nie mówić, uważam że lepiej na nim wyjdę niz na kredycie w złotówkach.
 
Odp: Czy kredyt mieszkaniowy w walucie obcej jest korzystniejszy?
Autor:  Gość portalu: riskman Odpowiedz na list
Data: 02-02-25 10:57 Odpowiedz cytując

> Spłacam kredyt w euro i co by nie mówić, uważam że lepiej na nim wyjdę niz na kredycie w złotówkach.

A czy odwazyl by sie TERAZ wziac kredyt w euro? Roznice oprocentowan nieco sie zatarly, a ryzyko nadal pozostaje...
Odp: Odp: Czy kredyt mieszkaniowy w walucie obcej jest korzystniejszy?
Autor:  Gość portalu: jens Odpowiedz na list
Data: 02-02-21 17:16 Odpowiedz cytując
bzdura,
tylko debilni politycy mowia, ze "kurs zlotego jest za wysoki", przeciez w Polsce kurs jest RYNKOWY i nie ustala go ani KC, ani Marek Belka, ani Marko Pol´o.
"spadnie, spadnie, reka w nocniku", a tym czasem ciagle w gore. moim zdaniem bardziej prawdopodobne jest, ze relatywnie zlotowka bedzie sie umacniac, niz spadac (patrz np. grecka drahma pare lat wczesniej), a ze sa zawirowania, to co one znacza na 10-20 lat kredytu?
zreszta bardzo prosty test- masz kredyt w zlotowkach i placisz 1800 raty miesiecznej na 20 lat i to samo w euro i placisz 1000 zl. to ile musi spasc zlotowka, zeby bylo to samo? no, wlasnie 80% powstaje pytanie, czy to jest realne. zreszta kazdy ma wlasny poziom akceptowanego ryzyka, nie mowiac juz o tym, ze niektorzy na kredytach walutowych zarobili:)
z jednym sie zgodze, ze banki zdzieraja. najlepiej to widac na jenie- oprocentowanie 6% i tyle wynosi zarobek banku, bo w Japonii stopy sa zerowe:(
 
Odp: Odp: Odp: Czy kredyt mieszkaniowy w walucie obcej jest korzystniejszy?
Autor:  Gość portalu: Edek Odpowiedz na list
Data: 02-02-25 11:40 Odpowiedz cytując
OK, podoba mi się twoje podejście, ale z jednym przesadziłeś: bank nie ściąga jena po 0% - zarobek nie jest więc aż 6-cio procentowy.
Jestem ciekawy - czy ktoś wie jaki?
 
Odp: Odp: Odp: Odp: Czy kredyt mieszkaniowy w walucie obcej jest korzystniejszy?
Autor:  Gość portalu: Alek Odpowiedz na list
Data: 02-02-26 20:06 Odpowiedz cytując
Mimo tego, ze kurs jena ulega pewnym wahaniom, interesuje mnie kredyt w jenach, czy ktoś wie jakie banki mają w ofercie takie kredyty mieszkaniowe?
Alek
Odp: Czy kredyt mieszkaniowy w walucie obcej jest korzystniejszy?
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 03-09-26 13:42 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Miłek
Data: 2002-02-21 13:38

> Zamierzam zaciągnąć kredyt na mieszkanie, czy warto rozważać kredyt w obcej walucie (w szczególności mam na myśli euro lub franki szwajcarskie) czy może, w związku z redukcją stóp i spadkiem wartości złotego warto myśleć o kredycie w krajowej walucie?
>
>
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009