str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

8 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Nie wylosowano mnie do żadnego OFE
Autor:  Gość portalu: Robert Odpowiedz na list
Data: 05-06-28 22:02 Odpowiedz cytując
Witam,

Mam problem którego nie przewiduje ustawa o OFE, a mianowicie: Pracuję (i pracodawca odprowadza za mnie składki, na co są stosowne dokumenty z ZUS) od lutego 2002 roku. Do dziś nie wybrałem żadnego OFE, a ZUS zapomniał o mnie przy losowaniach. Przypomnieli sobie o mnie teraz tj. po ponad 3 latach. Dopiero kilka dni temu otrzymałem powiadomienie o ZUS o konieczności wybrania OFE.

Moje pyatnie brzmi następująco: co dzieje się z moimi składkami przez te 3 lata? Czy po podpisaniu teraz mowy z OFE całość należych od 2002 roku składek zostanie przekazaana do wybranego OFE. Czy należą mi się odestki od ZUSu za to że nie dopełnił swoich obowiązków i nie wylosował mnie w najbliższym ustawowo przewidziamym terminie ?

Bardzo proszę o odpowiedz. Wybiorę taki fundusz który pomoże mi rozwiązac tę sprawę.

Pozdrawiam goroąco Robert. Mój adres e-mail: grovana@vp.pl
 
Odp: Nie wylosowano mnie do żadnego OFE
Autor:  Gość portalu: ING - ePolisa.republika.pl Odpowiedz na list
Data: 05-07-04 06:27 Odpowiedz cytując
> Moje pyatnie brzmi następująco: co dzieje się z moimi składkami przez te 3 lata?
Są odkładane (chyba że został Pan źle zidentyfikowany w ZUS z powodu błędnie przekazywanych danych przez pracodawcę) na nieoprocentowanym koncie w ZUS.
> Czy po podpisaniu teraz mowy z OFE całość należych od 2002 roku składek zostanie przekazaana do wybranego OFE.
Tak.
> Czy należą mi się odestki od ZUSu za to że nie dopełnił swoich obowiązków i nie wylosował mnie w najbliższym ustawowo przewidziamym terminie ?
Nie. Pan również nie dopełnił obowiazku przewidzianego w ustawie o funduszach emerytalnych i nie wybrał OFE w ciągu 7 dniu od podjęcia pracy.

Przystąpienie do funduszu emerytalnego w odpowiednim terminie jest oboiązkiem ubezpieczonego; za niedopełnienie tego obowiązku nie ma żadnych sankcji- z wyjątkiem tego, że składki do momentu przystąpienia do OFE nie są inwestowane ani waloryzowane.

Pozdrawiam
Wiesława Zaleska, przedstawiciel OFE ING www.ePolisa.republika.pl
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009