str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

2 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: Wypłata świadczenia po wypadku
Autor:  Gość portalu: Monika Odpowiedz na list
Data: 02-02-25 13:48 Odpowiedz cytując
Mam dylemat: agent zaproponował mi 3 różne możliwości wypłaty świadczenia w ubezpieczeniu od wypadku i nie wiem jakie wybrać.
Może to być wypłata wg tabeli gdy stwierdzi sie jakieś kalectwo, lub wg poziomu procentowego inwalidztwa taki sam procent sumy ubezpieczenia albo progresywnie nawet 3-krotna wartość sumy ubezpieczenia. Jaki wybrać?
 
Odp: Wypłata świadczenia po wypadku
Autor:  Gość portalu: Janek Odpowiedz na list
Data: 02-02-26 11:42 Odpowiedz cytując
Najlepiej ten progresywny bo tak naprawdę najbardziej przydatne sa pieniądze z odszkodowania gdy jesteśmy inwalidąnp. w 50 czy 80%. Wtedy przeważnie przechodzi sie na rentę bo nie można pracować. Lecz by te pieniądze sie przydały to trzeba ubezpieczyc sie na 40 - 100 tys bo przy 100% inwalidztwie dostanie sie 2,5 do 5 razy więcej.
Odp: Wypłata świadczenia po wypadku
Autor:  Gość portalu: Jarek Odpowiedz na list
Data: 02-02-28 13:56 Odpowiedz cytując
Zależy jakie to towarzystwo i jakie w składce podstawowej masz opłacone ryzyka. A rozbieżności pomiędzy towarzystwami są b. duże.
Dla przykładu podam (bez podawania nazw ubezpieczycieli)wysokości składek, które wyliczylem z tabel stawek sumy ubezpieczenia 50 000 zł:
jedno towarzystwo pobiera opłatę 1180 zł, a drugie 190 zł przy podobnym zakresie ochrony. Dwa towarzystwa są b. znane i duże.
Skąd klient ma wiedzieć które wybrać jak przychodzi do niego agent bezpośredni droższego towarzystwa?
 
Odp: Odp: Wypłata świadczenia po wypadku
Autor:  Gość portalu: Natalia Odpowiedz na list
Data: 02-03-06 16:47 Odpowiedz cytując
Skad wziołeś takie rozbieżności? Jezeli istnieją rzeczywiście to albo ktoś szuka frajerów albo nie umie wyliczać ryzyka. To powinno trafić do sądu.
Odp: Odp: Wypłata świadczenia po wypadku
Autor:  Gość portalu: Waldi Odpowiedz na list
Data: 02-03-13 15:38 Odpowiedz cytując
Coś chyba sciemniasz - nie moga być aż takie różnice, bo by ludzie nie kupowali tego droższego.
 
Odp: Odp: Odp: Wypłata świadczenia po wypadku
Autor:  Gość portalu: Jarek Odpowiedz na list
Data: 02-03-13 15:42 Odpowiedz cytując
Nie ściemniam tylko wyliczam składkę z tabel taryfikacyjnych.
Jak towarzystwo ma b. dobry marketing i jest popularne to łatwo mu sprzedać dobry produkt po wyższej cenie.
To nie są buty czy samochód gdzie wiadomo jakie są ceny i prosto można je porównać. Ubezpieczenia sa skomplikowane i malo jest klientów którzy je porównują i wiedzą jak to robić.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009