str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

19 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: teba Odpowiedz na list
Data: 05-08-31 17:20 Odpowiedz cytując
Czy ktoś mi może pomóc wyliczyć moją emeryturę na tzw. starych zasadach i przy przejściu z renty.Jakie wskażniki, kwota bazowa itp.
Pozdrawiam.
 
Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Maja Odpowiedz na list
Data: 05-09-14 22:49 Odpowiedz cytując
Urodziłam sie w 1947 r, mam już 58 lat i prawie 39 lat pracy i prawdopodobnie bede pracowła do 60 roku życia.Chcialabym się dowiedzieć:
1. jak będę miała wyliczoną emeryturę
2. czy zmiany w niekorzystnym sposobie wyliczniu emerytury, jakie mają wejść od roku 2007, będą dotyczyły mnie, czy tylko urodzonych po 1 stycznia 1949 r?
Będę wdzięczna za odpowiedź, bo jestem zdezorientowana.
 
Odp: Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: zus Odpowiedz na list
Data: 05-09-19 19:30 Odpowiedz cytując
kapitał początkowy wynosi 100250,oo zł
 
Odp: Odp: Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Ela Odpowiedz na list
Data: 05-09-23 18:57 Odpowiedz cytując
Nie rozumiem o co chodzi z tym kapitałem? Jezeli chcesz wiedziec, jaka bedzie emerytura w przyszłości, to podajesz za mało danych. ela
Odp: Odp: Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 09-06-03 18:14 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: zus
Data: 2005-09-19 19:30

> kapitał początkowy wynosi 100250,oo zł
Odp: Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Ela Odpowiedz na list
Data: 05-09-23 18:55 Odpowiedz cytując
Bez względu na to, kiedy złożysz wniosek, emerytura bedzie obliczona według starych zasad, zgodnie z art.53 ustawy z 17.12.1998r. o emeryturach i rentach z FUS (Dz.U. z 2004 r. Nr 39 poz.353 ze zm.), a więc:
- 24 % kwotz bazowej,
- po 1,3 % podstawy wymiaru za kaźdy rok okresów składkowych,
- po 0,7 % podstawy jej wymiaru za każdy rok okresow nieskładkowych.
Na ,,starych,, zasadach bedą mieli oblicozna emeryturę równiez ci, którzy uprawnienia do emerytury będą mieli do 31.12.2007 r., ale to juz ciebie nie dotyczy. Pozdrawiam. A może spełniasz warunki do emerytury wcześniejszej, na podstawie art.29 tej ustawy?
Pozdrawiam. Ela
Odp: Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 06-07-15 20:29 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Maja
Data: 2005-09-14 22:49

> Urodziłam sie w 1947 r, mam już 58 lat i prawie 39 lat pracy i prawdopodobnie bede pracowła do 60 roku życia.Chcialabym się dowiedzieć:
> 1. jak będę miała wyliczoną emeryturę
> 2. czy zmiany w niekorzystnym sposobie wyliczniu emerytury, jakie mają wejść od roku 2007, będą dotyczyły mnie, czy tylko urodzonych po 1 stycznia 1949 r?
> Będę wdzięczna za odpowiedź, bo jestem zdezorientowana.
Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Ela Odpowiedz na list
Data: 05-09-23 19:06 Odpowiedz cytując
Kiedy chcesz przejśc na emeryturę? Podaj datę urodzenia. Jezeli przechodzisz teraz, a więc na starych zasadach, to składając wniosek o emeryturę po rencie masz szansę, podwyzszyć sobie świadczenie. Poczytaj art.21 ustawy z 17.12.1998 r. o emeryturach i rentach z FUS (Dz.U.z 2004 Nr 39 poz.353 ze zm.), ze masz prawo wyboru podstawy wymairu, a więc do ustalenia podstawy wymairu emerytury wnioskujesz o - podstawę wymairu renty i wtedy masz ,,starą,, podstawę, a część socjalną emerytury (24 % kwoty bazowej ustala się od nowej kwoty bazowej, jeżeli po rencie przez okres co najmniej 30 miesiący podlegałaś ubezpieczeniu społecznemu, albo
- podstawa wymairu ustalona na nowo, inny okres niż do ustalenia renty i wtedy masz zarowno podstaqwę wymairu jak i część socjalną ustalaną od nowej kwoty bazowej (czasem warto wskazać zarobki inne i nawet jak wyjdzie nieco niższy wskaźnik, to przez to, że będzie można uwzględnić nową kwotę bvazową obowiązujacą z dnia wniosku o emeryturę, emeryytura będzie wyższa). Każda sprawa wymaga dokładnego wyliczenia, poradź się w ZUS-ie. Pozdrawiam. Ela.
Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 06-06-06 12:59 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: teba
Data: 2005-08-31 17:20

> Czy ktoś mi może pomóc wyliczyć moją emeryturę na tzw. starych zasadach i przy przejściu z renty.Jakie wskażniki, kwota bazowa itp.
> Pozdrawiam.
Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 06-06-06 12:59 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: teba
Data: 2005-08-31 17:20

> Czy ktoś mi może pomóc wyliczyć moją emeryturę na tzw. starych zasadach i przy przejściu z renty.Jakie wskażniki, kwota bazowa itp.
> Pozdrawiam.
 
Odp: Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 07-09-24 18:03 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu:
Data: 2006-06-06 12:59

> ------ Wiadomość oryginalna -------
> Autor: Gość portalu: teba
> Data: 2005-08-31 17:20
>
> > Czy ktoś mi może pomóc wyliczyć moją emeryturę na tzw. starych zasadach i przy przejściu z renty.Jakie wskażniki, kwota bazowa itp.
> > Pozdrawiam.
Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 07-10-17 19:31 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: teba
Data: 2005-08-31 17:20

> Czy ktoś mi może pomóc wyliczyć moją emeryturę na tzw. starych zasadach i przy przejściu z renty.Jakie wskażniki, kwota bazowa itp.
> Pozdrawiam.
Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 07-10-26 16:15 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: teba
Data: 2005-08-31 17:20

> Czy ktoś mi może pomóc wyliczyć moją emeryturę na tzw. starych zasadach i przy przejściu z renty.Jakie wskażniki, kwota bazowa itp.
> Pozdrawiam.
Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 07-10-26 16:15 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: teba
Data: 2005-08-31 17:20

> Czy ktoś mi może pomóc wyliczyć moją emeryturę na tzw. starych zasadach i przy przejściu z renty.Jakie wskażniki, kwota bazowa itp.
> Pozdrawiam.
Odp: wyliczenie emerytury
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 12-03-19 17:42 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: teba
Data: 2005-08-31 17:20

> Czy ktoś mi może pomóc wyliczyć moją emeryturę na tzw. starych zasadach i przy przejściu z renty.Jakie wskażniki, kwota bazowa itp.
> Pozdrawiam.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009