str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

4 maja 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: ulga na internet
Autor:  Gość portalu: Małgorzata Odpowiedz na list
Data: 05-12-22 09:10 Odpowiedz cytując
Jestem matką samotnie wychowującą pełnoletnie, uczące się dziecko i w związku z tym rozliczam się wspólnie z dzieckiem. W tym roku założyłam w domu internet (umowa i rachunki są na mnie) i chciałabym sie dowiedzieć, jakie warunki muszę spełnić, aby dopisać do faktury córke i skorzystać z podwójnego odliczenia na internet. W firmie, która podłączyła internet twierdzą, że jest to możliwe tylko w przypadku, gdy ta druga osoba jest współwłaścicielem mieszkania, co w przypadku dzieci jest chyba rzadko spotykane.
 
Odp: ulga na internet
Autor:  Gość portalu: Aga Odpowiedz na list
Data: 05-12-22 10:21 Odpowiedz cytując
Dziecko wcale nie musi być właścicielem mieszkania. Musi to być tylko jego miejsce faktycznego zamieszkania wskazane w forumalrzu NIP 1 lub NIP 3 składanym do US.
 
internet jak go rozliczyc
Autor:  Gość portalu: kaja Odpowiedz na list
Data: 06-01-05 09:26 Odpowiedz cytując
jak wypelnic pit o.
 
Odp: internet jak go rozliczyc
Autor:  Gość portalu: Aga Odpowiedz na list
Data: 06-01-05 10:55 Odpowiedz cytując
W pozycji 19 i (lub) 20 PIT O trzeba wpisać wydatki na internet potwierdzone fakturami VAT (kwota na jednego podatnika nie może przekraczać 760 zł)
 
Odp: Odp: internet jak go rozliczyc
Autor:  Gość portalu: Krzysztof Odpowiedz na list
Data: 06-02-22 00:50 Odpowiedz cytując
Opłata za korzystanie z internetu została opodatkowana 22% w 2005 roku zdaje się od 1 marca. Czy w takim razie nie mogę odliczać stycznia i lutego, czy mogę?
 
Odp: Odp: Odp: internet jak go rozliczyc
Autor:  Gość portalu: Krzysztof Odpowiedz na list
Data: 06-02-23 01:18 Odpowiedz cytując
ok, kwota odliczana jest od dochodu, a nie podatku.
Odp: ulga na internet
Autor:  Gość portalu: Odpowiedz na list
Data: 06-02-20 18:21 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Małgorzata
Data: 2005-12-22 09:10

> Jestem matką samotnie wychowującą pełnoletnie, uczące się dziecko i w związku z tym rozliczam się wspólnie z dzieckiem. W tym roku założyłam w domu internet (umowa i rachunki są na mnie) i chciałabym sie dowiedzieć, jakie warunki muszę spełnić, aby dopisać do faktury córke i skorzystać z podwójnego odliczenia na internet. W firmie, która podłączyła internet twierdzą, że jest to możliwe tylko w przypadku, gdy ta druga osoba jest współwłaścicielem mieszkania, co w przypadku dzieci jest chyba rzadko spotykane.
>
 
Odp: Odp: ulga na internet
Autor:  Gość portalu: Bogdan Odpowiedz na list
Data: 07-01-10 11:52 Odpowiedz cytując
a jak jest w sytacji jesli jestem właścicielem domu w którym zainstalowałem internet a zameldowany jestem w innym mieszkaniu.
Chyba jako właściciel też mogę skorzystać z ulgi.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009