str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

26 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: CU OFE Oszukuje klientów?
Autor:  Gość portalu: Marion Odpowiedz na list
Data: 06-02-20 14:13 Odpowiedz cytując
Od stycznia bieżącego roku jestem członkiem CU OFE. Przystąpiłem ze względu na atuty tego funduszu:

1. największy OFE w Polsce
2. udziałowcy godni zaufania
3. korzystny system opłat - opłata za zarządzanie jedna z najniższych na rynku
4. konto on-line
5. karta emerytalna
6. najwyższe standardy obsługi
7. rzetelność umów
8. stabilne wyniki i inne bzdety...

Raptem jestem od niecałych 2 miesięcy członkiem tego funduszu i już zostałem oszukany. Z biura obsługi klienta otrzymałem informację że nie wydają kart bankomatowych. Co to k... znaczy. Jedni klienci sa gorsi od innych. Co to dyskryminacja, apartheid czy może oszczędności robią na innych klientach.

W serwisie Commercial Union jest jasno i wyrażnie napisane że:

Karta Emerytalna jest wydawana każdej osobie, która przystąpiła do Commercial Union OFE BPH CU WBK. Każdy Klient otrzyma ją drogą listowną w terminie od 4 do 6 tygodni od dnia podpisania umowy z Commercial Union Otwartym Funduszem Emerytalnym BPH CU WBK. Wydanie oraz korzystanie z Karty jest bezpłatne. Sprawdź sami:

www.cu.com.pl/Portal?refId=URK053567337Y4GF65578U44

Czy kogoś też oszukali w ten sposób i co z tym fantem robić?
Przecież nie może ujśc im to na sucho!!!!!!!!!!
 
Odp: CU OFE Oszukuje klientów?
Autor:  Gość portalu: JLU Odpowiedz na list
Data: 06-02-20 18:57 Odpowiedz cytując
------ Wiadomość oryginalna -------
Autor: Gość portalu: Marion
Data: 2006-02-20 14:13

> Od stycznia bieżącego roku jestem członkiem CU OFE. Przystąpiłem ze względu na atuty tego funduszu:
>
> 1. największy OFE w Polsce
To akurat nie jest atut - ale fakt jest najwiekszy

> 2. udziałowcy godni zaufania
Hm.. no nie mam takiego przekonania

> 3. korzystny system opłat - opłata za zarządzanie jedna z najniższych na rynku
opłata za zarządzanie ma marginalny, żeby nie powiedzieć że żaden wpływ na zyski funduszu dla klienta

> 4. konto on-line
większośc ofe tak ma

> 5. karta emerytalna
większość ofe tak ma i to rzeczywiste karty a nie wirtualne :)

> 6. najwyższe standardy obsługi
i tu się wcalenie zgodzę - wg rankingu Rzeczpospolitej najlepszy standard mają ING NN, PZU, Winterthur i bodajże Polsat

> 7. rzetelność umów
nie wiem co przez to rozumiesz

> 8. stabilne wyniki i inne bzdety...
akurat stabilne wyniki to nie bzdety :) i akurat takich wyników CU nie ma

>
> Raptem jestem od niecałych 2 miesięcy członkiem tego funduszu i już zostałem oszukany.

Nie ty pierwszy. Nie dziwne dlaczego z tego funduszu tak dużo klientów odchodzi.
Odp: CU OFE Oszukuje klientów?
Autor:  Gość portalu: pfr Odpowiedz na list
Data: 06-02-25 15:45 Odpowiedz cytując
ciekawe kto Ci takich rzeczy jak wymieniles nagadal ...teoretycznie wiekszosc z nich to prawda...niestety dla Ciebie, dzialajaca niekorzystnie i dlatego coraz wiecej osob ,ktore potrafia liczyc swoje pieniadze ucieka z CU.... nie martw sie,Ty za 2 lata mozesz zrobic to samo... cierpliwosci :)
 
Odp: Odp: CU OFE Oszukuje klientów?
Autor:  Gość portalu: ADA Odpowiedz na list
Data: 07-05-05 16:18 Odpowiedz cytując
A ja jestem bardzo zadowolona.Mam kontakt ze swoim agentem.Zawsze mogę liczyc na pomoc.Kiedyś jak byłam w ING to brakowało mi składek lub przychodziły w kilku częściach.Teraz przychodzą w jednym kawałku.Sprawdzam to na necie.Gorąco polecam.CU to solidny fundusz :-))
Odp: CU OFE Oszukuje klientów?
Autor:  Gość portalu: JACEK Odpowiedz na list
Data: 07-05-05 17:03 Odpowiedz cytując
Wiatam, przykro mi że czuje się Pan zawiedziony i chyba rozgoryczony, tę firmę jak każdą tworzą ludzie; kartę bankomatową z pewnością dostanie Pan bo to standard, natomiast ma Pan możliwość sprawdzenia składek w internecie (na stronie www.cu.com.pl), Bardzo proszę zadzwonić do osoby z którą podpisał Pan umowę i poprosić o pomoc. Atuty wymienione to kropelka w morzu, trzeba na tym się bardzo dobrze znać żeby móc porównać i oceniać fundusze, rankingi różnego rodzaju ukazujące się w prasie nie zawsze są rzetelnie przygotowane, a jak już są to my nie czytamy wszystkiego tylko patrzymy na pozycję w rankingu a nie na wartości i czego ranking dotyczy, nie porównujemy również innej prasy. No cóż warto wiedzieć że prasa, media internetowe i inne opracowania żyją z artykułów sponsorowanych, dlatego te same wyniki mogą być różnie interpretowane, bądź waga niektórych parametrów umniejszana lub całkiem odwrotnie uwypuklana, przecież nie będą pisali źle o swoim sponsorze, prawda ?. Również wszelkiego rodzaju pseudo doradcy emerytalni,itd, wykorzystują różne materiały tak aby w danej chwili mieć możliwość korzystnej interpretacji dla siebie. Czasami lepiej nie kombinować, a najlepiej to poszukać rzetelnej osoby (co dzisiaj trudne ale nie niemożliwe). Życzę powodzenia i mam nadzieję że jak zgłębi Pan temat OFE to będzi się Pan cieszył swoim wyborem.
Odp: CU OFE Oszukuje klientów?
Autor:  Gość portalu: Stan Odpowiedz na list
Data: 08-09-17 20:58 Odpowiedz cytując
OK, sprawa jest jasna, karta emerytalna Commercial Union nie jest krata bankomatowa " nigdzie nie jest tak napisane" karty bankomatowe sa w bankach i można za ich pośrednictwem wypłacać pieniądze a z Funduszu Emerytalnego pieniędzy nie można wypłacić w bankomacie.
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009