str. główna Elfin.pl

Podatki
Biznes
Kalkulatory

24 kwietnia 2024
Inwestycje Banki Ubezpieczenia Emerytury Podatki Biznes Moje finanse
Kredyty mieszkaniowe
sklep Elfin.pl  mapa serwisu  forum
Forum
Wątek: pomocy
Autor:  Gość portalu: fiefioora Odpowiedz na list
Data: 06-03-17 19:54 Odpowiedz cytując
kupilam mieszkanie na rynku wtórnym wspolnie z rodzicami, w tym samym akcie dokonali darowizny na moją rzecz swojego udziału(1/3 wartości mieszkania)
w banku PKO BP (przy okazji cesji z ojca na mnie) powiedziano mi, że dla zlikwidowania mojej książeczki mieszkaniowej niezbędnym jest abym była jedynym właścicielem nieruchomości, ale nie dodano już że ma znaczenie w jaki sposób nabywam tą własność
i wygląda na to że strzeliłam sobie gola do własnej bramki:(

pieniądze na książeczce sa niemałe i warto o nie powalczyć,
nieuprzejma pani w banku po fakcie niefortunnego zakupu podpowiedziała mi ze gdybym zwrotnie darowała rodzicom ich udział i następnie go odkupiła to byłaby podstawa do wypłaty premii. tylko że wydaje mi się że to strasznie duży koszt ze względu na podatki i inne opłaty, np notariusz
zatem szukam innych sposobów na wydobycie pieniążków, dodam że cesja na członków rodziny na chwilę obecną jest bez sensu, ponieważ nikt nie zamierza kupować nieruchomości, nawet w odległej perspektywie

czy ktoś ma jakiś pomysł jak wybrnąć z tego mętliku i odzyskać swoje pieniądze ??
z góry dziękuję za wszelkie rady
Inwestycje Podatki Biznes Kalkulatory Kredyty mieszkaniowe Elfin Mała Firma
Copyright © 2000-2024 Elfin Sp. z o.o.
o nas | kontakt | ochrona prywatności | reklama | zastrzeżenia prawne | mapa serwisu
elfin2009